CD Projekt RED zostanie przejęty przez Sony? Krótki komentarz przedstawicielki „Redów”

CD Projekt RED PlayStation

Ostatniego weekendu pojawiła się plotka, jakoby CD Projekt RED miał zostać przejęty przez Sony. Od początku brzmiało to co najmniej nieprawdopodobnie. Teraz do całej sprawy odniosła się specjalistka PR w CD Projekcie RED Ola Sondej.

CD Projekt RED nie stanie się częścią PlayStation Studios

Od kilku dni trwały dyskusje na temat przejęcia CD Projekt RED przez Sony. Tej samej plotce towarzyszyły też wieści o Days Gone 2, które miało znajdować się już w produkcji.

Od razu widać, że obydwie powyższe informacje są wysoce nieprawdopodobne. W kwestii „Redów” potwierdziła to też na Twitterze Ola Sondej, czyli specjalistka zajmująca się PR-em firmy. Dzięki niej wiemy na 100%, że nie ma tematu żadnych rozmów z Sony.

Swoją drogą, plotki na temat włączenia CDPR-u do PlayStation Studios pojawiły się po raz pierwszy w marcu 2022 roku. To właśnie wtedy mogliśmy zobaczyć zrzut ekranu z jednej z platform zajmujących się śledzeniem tego typu transakcji, gdzie pojawił się odpowiedni wpis o przejęciu. Poza tym brakowało jednak żadnych innych dowodów, więc sprawa szybko została potraktowana jako swego rodzaju fake news.

Zobacz też: Najlepsze gry symulatory

Kup Cyberpunk 2077

Ostatnią grą CD Projektu RED był Cyberpunk 2077. Produkcja ta ukazała się w grudniu 2020 roku na PC, PS4, PS5, Xboxie One oraz Xboxach Series X|S.

Niektóre odnośniki w powyższej publikacji to linki afiliacyjne. Jeżeli klikniesz taki link i dokonasz zakupu, otrzymamy niewielką prowizję, a Ty nie poniesiesz żadnych dodatkowych kosztów. | Etyka redakcyjna

Zastanawiasz się nad zakupem subskrypcji Xbox Game Pass Ultimate lub PS Plus? A może chcesz robić tańsze zakupy w PlayStation Store?

Dyskusja na temat wpisu

Prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi. Mimo że pozwalamy na komentowanie osobom bez konta na platformie Disqus, to i tak zalecamy jego założenie, bo wpisy gości często trafiają do spamu.

Ładowanie kolejnych wpisów...
Promocja wciąż dostępna
Zgłaszanie błędu

Błędy zdarzają sie każdemu, nawet nam. Jeżeli uważasz, że w niniejszej publikacji coś się nie zgadza, to poinformuj nas o tym korzystając z formularza poniżej. Autor tekstu otrzyma Twoje zgłoszenie, dzięki czemu będzie mógł go poprawić, jeśli zajdzie taka potrzeba.