CD Projekt RED towarem eksporowym z Polski do USA! Polskie studio umie w rozwój

cyberpunk 2077 cd projekt red

Pamiętacie jeszcze, jak w 2011 roku ówczesny prezydent USA, Barack Obama otrzymał od polskiego rządu w prezencie kolekcjonerskie wydanie Wiedźmina 2? Już wtedy mówiło się, że gry wideo są swoistym towarem, który nasz kraj może eksportować na cały świat i to bez żadnych kompleksów. Okazuje się, że nawet po 13 latach w tej materii niewiele się zmienia i znowu CD Projekt RED jest na przysłowiowym „świeczniku”.

CD Projekt RED udowadnia, że umie w eksport

CD Projekt RED na swoim profilu na Twitterze/X potwierdziło, że w minionym roku odpowiadało za aż 1,75% całego eksportu produktów z Polski do Stanów Zjednoczonych. Ogólna kwota polskiego eksportu, między naszym krajem a USA wyniosła 11,8 miliardów dolarów. Mowa więc o 206 500 000 dolarów, co w perspektywie jednej tylko firmy jest wręcz gigantycznym wynikiem, którego pozazdrościć może wiele innych spółek i to spoza sektora gamingowego.

■■■■■ ■■■■■■■■■■■■■■■■■

Rodzime studio nie zamierza jednak osiadać na laurach i widać to nie tylko po planach, ale i działaniach rodzimej spółki. Nie jest bowiem tajemnicą, że CDPR założyło w Bostonie oddział swojego studia, które tworzyć będzie Cyberpunk Orion.

CD Projekt RED

Decyzja ta jednak nie jest tylko podyktowana poprawą relacji między rynkami USA i Polski. W jednym z ostatnich podcastów deweloperzy podzielili się ciekawym punktem widzenia na „amerykańskość” tego konkretnego IP.

Zawsze dobrze jest widzieć, kiedy rodzima spółka odnosi międzynardowy sukces, a szczególnie kiedy mówimy o firmie zajmującej się tworzeniem gier. Pozostaje więc trzymać kciuki i liczyć na dalszy rozwój nie tylko CD Projekt RED, ale też innych rodzimych spółek gamingowych.

Źródło: Twitter/X" CD Projekt IR

O autorze
Przemysław Paterek
Redaktor działów Newsy & Promocje | Recenzent

Swoją przygodę z grami zaczynał od Mario Tennis na Gameboya Color. Wielki fan RPG-ów i strategii. Średnio co kilka miesięcy musi przejść od nowa Gothica. Zobacz więcej...

Niektóre odnośniki w powyższej publikacji to linki afiliacyjne. Jeżeli klikniesz taki link i dokonasz zakupu, otrzymamy niewielką prowizję, a Ty nie poniesiesz żadnych dodatkowych kosztów. | Etyka redakcyjna

Dyskusja na temat wpisu

Prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi. Mimo że pozwalamy na komentowanie osobom bez konta na platformie Disqus, to i tak zalecamy jego założenie, bo wpisy gości często trafiają do spamu.

Ładowanie kolejnych wpisów...
KLIKNIJ I SKORZYSTAJ Z OSTATNIEJ SZANSY NA ZAKUP XGPU DO 85% TANIEJ
Zgłaszanie błędu

Błędy zdarzają sie każdemu, nawet nam. Jeżeli uważasz, że w niniejszej publikacji coś się nie zgadza, to poinformuj nas o tym korzystając z formularza poniżej. Autor tekstu otrzyma Twoje zgłoszenie, dzięki czemu będzie mógł go poprawić, jeśli zajdzie taka potrzeba.