Czemu Cyberpunk Orion powstaje akurat w USA? Gra dzięki temu ma być „autentycznie amerykańska”

Cyberpunk 2077 Orion

Cyberpunk 2077 jest jedną z tych produkcji, która całkiem udanie oddawała klimat i realia amerykańskiej dystopii rządzonej odgórnie przez wielkie korporacje. Jest to tym bardziej zadziwiające, że mowa o grze, która w USA nie powstała, co dla wielu osób zasługuje na tym większy szacunek. Okazuje się jednak, że Cyberpunk Orion, który ujawniony został jeszcze 2022 roku, będzie jeszcze bardziej „amerykański”.

Deweloperzy z CD Projekt RED tłumaczą, czemu Cyberpunk Orion powstaje akurat w USA i Kanadzie

Cyberpunk 2077: Phantom Liberty
Cyberpunk 2077

W jednym z najnowszych odcinków podcastu AnsweRED producent wykonawczy Cyberpunk Orion — Dan Hernberg — przyznał, że tworzenie akurat tej gry w Ameryce Północnej, to właściwa decyzja. Chodzi w głównej mierze o fakt, iż historia, która może powstać w ramach tej, gry jest „wyjątkowo amerykańska” i dobrze jest, jeśli pieczę nad nią sprawować będą ludzie, którzy znają klimat, kulturę i niuanse panujące właśnie tam.

■■■■■ ■■■■■■■■■■■■■■■■■

Poparciem tej tez mogą być drobne wpadki, jakich nie wystrzegł się pod kątem światotwórczym Cyberpunk 2077. Mowa m.in. o pokrywach kanalizacji na drogach, hydrantach czy krawężnikach. Te w USA wyglądają nieco inaczej niż na Starym Kontynencie, budząc pewien dysonans. Dla nas mogą być to detale, na które nikt nie zwraca uwagi, ale w analogicznej sytuacji mogłyby być one dla nas szalenie drażniące.

Cyberpunk 2077
Cyberpunk 2077

Na przykład włazy zakrywające drogi, prawda? Był taki post [na Reddicie], w którym facet mówił, że w Cyberpunku jest błąd psujący immersję, a błąd dotyczył tego, że pokrywy włazów do kanałów ściekowych to włazy, których normalnie używasz w Europie, na chodnikach w Niemczech.

Kiedy jedziesz do Ameryki, widzisz takie rzeczy, jak hydranty, ich umiejscowienie i wygląd. Latarnie uliczne, ich rozmieszczenie, kosze na śmieci, prawda? Są przed domem, tuż przy ulicy. W Polsce, w Europie prawie nigdzie ich nie widać. Jest tak wiele niuansów. Dan, kiedy o tym mówimy, nazywa to Americana.

Paweł Sasko

Nie jest szczególnie odkrywczym stwierdzenie, że najwięcej na temat życia w danym kręgu kulturowym wiedzą ci, którzy obcują z nim na co dzień. Przykład Cyberpunka 2077 dobitnie to pokazuje i daje jasny sygnał, że CD Projekt RED chce stworzyć Cyberpunk Orion jako pozycję na wskroś przesiąknięta nie tyle wyobrażeniem o amerykańskości, a realnie mentalnością ludzi, którzy tam żyją.

Z tego też powodu na Cyberpunk Orion pracować będą deweloperzy ze studiów rozmieszczonych w Bostonie oraz Vancouver. To zdecydowanie wpłynie znacząco lepiej na to, jak wyglądać będzie ta pozycja i jaki klimat zaoferuje. Czekacie akurat na tę grę? Dajcie znać w komentarzach!

Źródło: wccftech.com

O autorze
Przemysław Paterek
Redaktor działów Newsy & Promocje | Recenzent

Swoją przygodę z grami zaczynał od Mario Tennis na Gameboya Color. Wielki fan RPG-ów i strategii. Średnio co kilka miesięcy musi przejść od nowa Gothica. Zobacz więcej...

Niektóre odnośniki w powyższej publikacji to linki afiliacyjne. Jeżeli klikniesz taki link i dokonasz zakupu, otrzymamy niewielką prowizję, a Ty nie poniesiesz żadnych dodatkowych kosztów. | Etyka redakcyjna

Dyskusja na temat wpisu

Prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi. Mimo że pozwalamy na komentowanie osobom bez konta na platformie Disqus, to i tak zalecamy jego założenie, bo wpisy gości często trafiają do spamu.

Ładowanie kolejnych wpisów...
KLIKNIJ I SKORZYSTAJ Z OSTATNIEJ SZANSY NA ZAKUP XGPU DO 85% TANIEJ
Zgłaszanie błędu

Błędy zdarzają sie każdemu, nawet nam. Jeżeli uważasz, że w niniejszej publikacji coś się nie zgadza, to poinformuj nas o tym korzystając z formularza poniżej. Autor tekstu otrzyma Twoje zgłoszenie, dzięki czemu będzie mógł go poprawić, jeśli zajdzie taka potrzeba.