Wyższa cena PS5 zachęci Microsoft do podwyższenia ceny za Xbox Series X|S? Firma odpowiada

Xbox Series X + dodatkowy kontroler (biały)

Wczoraj informowaliśmy o tym, że Sony przez obecną sytuację na świecie, a więc kłopoty z dostępnością półprzewodników czy szalejącą inflację, postanowiło podnieść ceny konsol PlayStation 5 między innymi w Europie o 50 euro. Niektórzy gracze zaczęli zastanawiać się, czy Microsoft również pójdzie tą samą drogą, a teraz znamy już odpowiedź, czy cena za Xbox Series X lub S także zostanie dźwignięta.

REKLAMA

Cena konsol Xbox Series X|S nie wzrośnie

Z gigantem z Redmond postanowiła skontaktować się redakcja Windows Central, która otrzymała już odpowiedź na niniejszy temat: rzecznik amerykańskiej korporacji zapewnił, że sprzęty Xbox Series X|S dalej będą sprzedawane w standardowej, doskonale znanej cenie.

Przeczytaj też: Mody do The Sims 4

Wychodzi więc na to, że konsole Xbox Series X kupimy w dalszym ciągu za 500 euro (2400 złotych), a Xbox Series S za równe 300 euro (1350 złotych). W tym zakresie nic się nie zmieni i można śmiało powiedzieć, że Microsoft inflacji się nie boi.

REKLAMA
Chcesz być na bieżąco? Obserwuj XGP.pl w Google News!

Niektóre odnośniki w niniejszej publikacji to linki afiliacyjne. Klikając w nie, nie ponosisz żadnych kosztów, a jednocześnie wspierasz rozwój portalu.

Dyskusja na temat wpisu

Prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi. Mimo że pozwalamy na komentowanie osobom bez konta na platformie Disqus, to i tak zalecamy jego założenie, bo wpisy gości często trafiają do spamu.

REKLAMA
Zobacz jak oszczędzić na abonamencie!