Sony zwiększa cenę PS5! Zapłacimy więcej za sprzęt PlayStation 5

PS5

Stało się! W ostatnich dniach mogliśmy usłyszeć plotki, jakoby Sony miało podnieść cenę konsol PlayStation 5. Japońska firma początkowo wymigiwała się od odpowiedzi, czy taka sytuacja będzie miała miejsce w bliskiej przyszłości, a teraz mamy oficjalne potwierdzenie. Osobom chcącym kupić PS5 radzimy zrobić to czym prędzej – nasze zestawienie najlepszych obecnie ofert na tę konsolę może okazać się przydatne.

PS5 w nowej cenie

Na blogu PlayStation pojawił się post, w którym podano nową cenę detaliczną za sprzęt Sony. Jest to około 10% wzrost względem premierowej wartości, bo w Europie za PS5 z napędem zapłacimy niebawem 550 euro (wcześniej 499 euro), a za PS5 w wersji Digital – 450 euro (wcześniej 399 euro).

Przeczytaj też: Czy gry z PS5 działają na PS4

Zmiany wchodzące w życie od dziś dosięgły nie tylko Europę, ale również Azjatów, Australijczyków czy Kanadyjczyków (w USA cena nie zostanie „zaktualizowana” – a przynajmniej w najbliższym czasie). Jak uważa Sony, wzrost cen jest koniecznością, biorąc pod uwagę obecne globalne środowisko gospodarcze i jego wpływ na działalność japońskiej firmy.

■■■■■ ■■■■■■■■■■■■■■■■■
O autorze
Mateusz Wróbel
Autor

Uwielbia każdą wolną minutę spędzać przed komputerem lub konsolą. Szczególnie zauroczony w RPG-ach i przygodówkach, w których największą rolę odgrywają wybory. W wolnym czasie sięgnie również po serial, ale na pierwszym miejscu zawsze stawia gry wideo.

Liczba wpisów: 442 (w redakcji od 19.05.2022)

TAGI:

Niektóre odnośniki w powyższej publikacji to linki afiliacyjne. Jeżeli klikniesz taki link i dokonasz zakupu, otrzymamy niewielką prowizję, a Ty nie poniesiesz żadnych dodatkowych kosztów. | Etyka redakcyjna

Zastanawiasz się nad zakupem subskrypcji Xbox Game Pass Ultimate lub PS Plus? A może chcesz robić tańsze zakupy w PlayStation Store?

Dyskusja na temat wpisu

Prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi. Mimo że pozwalamy na komentowanie osobom bez konta na platformie Disqus, to i tak zalecamy jego założenie, bo wpisy gości często trafiają do spamu.

Ładowanie kolejnych wpisów...
Kupuj taniej w PS Store
Zgłaszanie błędu

Błędy zdarzają sie każdemu, nawet nam. Jeżeli uważasz, że w niniejszej publikacji coś się nie zgadza, to poinformuj nas o tym korzystając z formularza poniżej. Autor tekstu otrzyma Twoje zgłoszenie, dzięki czemu będzie mógł go poprawić, jeśli zajdzie taka potrzeba.