CEO Microsoftu jest zadowolony z wydawania gier na PS5 i Nintendo Switch. Nowa strategia przynosi efekty

PlayStation Nintendo Switch Xbox

Zmiana strategii wydawniczej, którą Microsoft ogłosił w połowie lutego, poskutkował naprawdę konkretną zmianą, bo aż 4 gry Xbox Games Studios pojawiły się na innych platformach. Fakt ten został niezwykle ciepło przyjęty przez graczy, bo całkiem sporo grono osób chciało sprawdzić te pozycje, które do tej pory były dla nich niedostępne. Teraz do sprawy odniósł się sam CEO giganta z Redmond — Satya Nadella, który z tej decyzji jest niezwykle zadowolony.

Strategia Microsoftu przynosi efekty i potwierdza to sam CEO Microsoftu

W trakcie prezentacji i omawiania ostatnich kwartalnych wyników Satya Nadella odniósł się do tematu wydawania gier Xbox Games Studios na innych platformach. Jego zdaniem była to dobra decyzja, która ostatecznie opłaciła, a więc jest ona jak najbardziej pozytywna.

■■■■■ ■■■■■■■■■■■■■■■■■

W końcu rozszerzamy nasze gry na nowe platformy, po raz pierwszy udostępniając cztery z naszych ulubionych gier na Nintendo Switch i Sony PlayStation. Tak naprawdę na początku tego miesiąca mieliśmy 7 gier wśród 25 najlepszych gier w PlayStation Store, więcej niż jakikolwiek inny wydawca.

Satya Nadella

Bardzo ciekawym aspektem jest fakt, że CEO Microsoftu podkreślił, że aż 7 na 25 najlepszych gier, które sprzedawane są w PS Store, to właśnie pozycje wydawane przez jego firmę. Jest to o tyle intrygujące, że nawet Sony nie było w stanie osiągnąć takie wyniku na swojej własnej platformie.

Hi-Fi Rush
Hi-Fi Rush

Warto w tym miejscu podkreślić, że do owych siedmiu produkcji zaliczają się m.in. tytuły od Activision Blizzard, a więc szalenie popularna marka, jaką jest Call of Duty.

Jeśli więc gigant z Redmond zastanawiał się, czy decyzja o wydawaniu gier na PlayStation, czy Nintendo Switch była opłacalna, tak statystyki te zdają się tylko potwierdzać słuszność. Nie można więc wykluczyć, że w przyszłości doczekamy się premier kolejnych gier Microsoftu na konsolach Sony. Pozostaje pytanie, jakie będą to gry i czy uda im się utrzymać tę samą popularność, co czterech pierwszych.

Źródło: Twitter/X: Tom Warren

O autorze
Przemysław Paterek
Redaktor działów Newsy & Promocje | Recenzent

Swoją przygodę z grami zaczynał od Mario Tennis na Gameboya Color. Wielki fan RPG-ów i strategii. Średnio co kilka miesięcy musi przejść od nowa Gothica. Zobacz więcej...

Niektóre odnośniki w powyższej publikacji to linki afiliacyjne. Jeżeli klikniesz taki link i dokonasz zakupu, otrzymamy niewielką prowizję, a Ty nie poniesiesz żadnych dodatkowych kosztów. | Etyka redakcyjna

Zastanawiasz się nad zakupem subskrypcji Xbox Game Pass Ultimate lub PS Plus? A może chcesz robić tańsze zakupy w PlayStation Store?

Dyskusja na temat wpisu

Prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi. Mimo że pozwalamy na komentowanie osobom bez konta na platformie Disqus, to i tak zalecamy jego założenie, bo wpisy gości często trafiają do spamu.

Ładowanie kolejnych wpisów...
Kupuj taniej w PS Store
Zgłaszanie błędu

Błędy zdarzają sie każdemu, nawet nam. Jeżeli uważasz, że w niniejszej publikacji coś się nie zgadza, to poinformuj nas o tym korzystając z formularza poniżej. Autor tekstu otrzyma Twoje zgłoszenie, dzięki czemu będzie mógł go poprawić, jeśli zajdzie taka potrzeba.