Gra tak szalona, że aż Xbox i Nintendo zablokowali jej wydanie. Teraz trafi na PS4 i PS5

Christmas Massacre

Nieczęsto zdarza się, aby gry nie zdołały przejść certyfikacji Microsoftu lub Sony. Tak jednak jest w przypadku tytułu znanego jako Christmas Massacre. Trafi on na PlayStation, ale nie na Xboxy i Nintendo Switcha.

Christmas Massacre zapowiedziane na PS4 i PS5

Zwiastun Christmas Massacre

Jak podaje karta gry na Steamie, Christmas Massacre to inspirowana latami 80. gra typu stealth slasher z grafiką czepiącą z wczesnego 3D z czasów PSX. Tytuł ten zadebiutował w 2021 roku na PC, a teraz zmierza także na PS4 i PS5.

Jak się okazuje, Christmas Massacre było też planowane na Xboxy i Nintendo Switch. Zgodnie ze słowami twórców okazuje się jednak, że zostało odrzucone przez zespoły certyfikacyjne Microsoftu i „Big N”.

Zespół Puppet Combo przekazał nam nawet, że cały czas próbuje wrzucić swoje produkcje do Xbox Store. Jednakże „Gigant z Redmond” konsekwentnie im odmawia.

Przypomnijmy, że każda gra chcąca pojawić się na konsolach musi przejść odpowiednie testy. Najwyraźniej więc Sony jako jedynie nie miało problemów z jej zawartością.

Zobacz też: Ranking telewizorów 75 cali

Wiele osób pomyśli sobie zapewne, że kontrowersja to chwyt marketingowy autorów Christmas Massacre. Co jednak ciekawe, ich gra liczy sobie na Steamie ponad 500 recenzji, z których większość jest „bardzo pozytywna”. Fani wydają się więc naprawdę lubić tę produkcję.

Niektóre odnośniki w powyższej publikacji to linki afiliacyjne. Jeżeli klikniesz taki link i dokonasz zakupu, otrzymamy niewielką prowizję, a Ty nie poniesiesz żadnych dodatkowych kosztów. | Etyka redakcyjna

Zastanawiasz się nad zakupem subskrypcji Xbox Game Pass Ultimate lub PS Plus? A może chcesz robić tańsze zakupy w PlayStation Store?

Dyskusja na temat wpisu

Prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi. Mimo że pozwalamy na komentowanie osobom bez konta na platformie Disqus, to i tak zalecamy jego założenie, bo wpisy gości często trafiają do spamu.

Ładowanie kolejnych wpisów...
Promocja wciąż dostępna!
Zgłaszanie błędu

Błędy zdarzają sie każdemu, nawet nam. Jeżeli uważasz, że w niniejszej publikacji coś się nie zgadza, to poinformuj nas o tym korzystając z formularza poniżej. Autor tekstu otrzyma Twoje zgłoszenie, dzięki czemu będzie mógł go poprawić, jeśli zajdzie taka potrzeba.