Jaki telewizor 75 cali kupić? TOP 5 najlepszych 75-calowych TV (2024)

Najlepsze telewizory 75 cali

Nie da się ukryć, że niektóre z obecnie powstających filmów, gier czy seriali prezentują się wręcz obłędnie — zwłaszcza gdy podziwiamy je na odpowiednim wyświetlaczu. Składa się na to wiele czynników, na których czele stoją: duża rozdzielczość, HDR i wysoka częstotliwość odświeżania. Choć w sklepach znajdziemy mnóstwo modeli w różnych rozmiarach, coraz większą popularnością cieszą się konstrukcje o większych przekątnych ekranu, a wiele osób zastanawia się, jaki telewizor 75 cali kupić.

Postanowiliśmy przyjrzeć się temu segmentowi rynku i wyselekcjonowaliśmy 5 niezawodnych TV, które z całą odpowiedzialnością możemy każdemu polecić. Wybrane modele ułożyliśmy według ceny rosnąco, a przy każdym z nich zawarliśmy krótki opis sprzętu oraz wszelkie jego zalety i potencjalne wady. Zapraszamy do zapoznania się z naszym zestawieniem najlepszych telewizorów 75 cali!

Na co zwracać uwagę wybierając telewizor 75 cali?

Na samym początku powinniśmy zapoznać się z najważniejszymi parametrami, na jakie natrafimy, szukając przyszłego urządzenia. Znajomość poniższych technologii i terminów pozwoli lepiej zrozumieć działanie tego typu konstrukcji, a tym samym ułatwi odpowiedź na pytanie, jaki telewizor 75 cali kupić, by spełniał on w pełni nasze wymagania.

Jednym z najważniejszych elementów w specyfikacji każdego wyświetlacza jest matryca. W dużym skrócie od jej rodzaju zależy lwia część charakterystyki wyświetlanego obrazu. Wyróżniamy tutaj kilka czołowych rozwiązań:

  • LED (ang. Light Emitting Diode) — obecna od wielu lat na rynku technologia, w której za wyświetlanie obrazu odpowiadają pojedyncze diody LED. Ekrany tego typu cechują się podstawowym odwzorowaniem barw oraz standardowym kontrastem i stosowane są w konstrukcjach z niższej lub średniej półki. Jeśli interesuje nas względnie tani telewizor 75 cali, najczęściej spotkamy się właśnie z tego typu rozwiązaniem.
  • QLED (ang. Quantum Dot Light Emitting Diode) — stosunkowo nowa technologia, w której do standardowego panelu LED dołączono warstwę kwantowych kropek. W praktyce przekłada się to na znacznie wyższy poziom jasności i lepsze odwzorowanie kolorów.
  • Mini LED — jedno z najnowszych rozwiązań dostępnych na rynku, polegające na wykorzystaniu do podświetlania obrazu diod LED o znacznie mniejszym rozmiarze. Oznacza to lepszy kontrast, odwzorowanie kolorów oraz jasność, a sam panel zyskuje dodatkowo na żywotności. Znajdziemy też konstrukcje oparte na matrycach QD Mini LED, wykorzystujące tę samą technologię kwantowych kropek, co ekrany QLED.
  • OLED (ang. Organic Light Emitting Diode) — wysokiej jakości panele bazujące na samoświecących diodach organicznych, które w przeciwieństwie do standardowych matryc LED nie potrzebują dodatkowego podświetlenia, a każdy piksel działa niezależnie. Oznacza to, że sprzęt z ekranem OLED zdolny jest wygenerować tak zwaną prawdziwą czerń, przy okazji świetnie odwzorowując kolory. Dzieje się to kosztem stosunkowo niższej jasności oraz znacznie wyższej ceny w porównaniu z klasycznymi rozwiązaniami.

Jeżeli kupujemy ekran o rozmiarze 75″, powinniśmy jednak mieć na uwadze jedną istotną kwestię. Z uwagi na stosunkowo niską popularność telewizorów o takich przekątnych oraz wysokie koszty produkcji matryc bazujących na diodach organicznych (OLED) obecnie nie znajdziemy na rynku żadnego modelu wykorzystującego taką technologię. Większość TV w interesujących nas gabarytach oferuje najczęściej wyświetlacze typu QLED, Mini LED lub QD Mini LED.

Przechodząc do następnego parametru — rozdzielczość określa ilość możliwych do wyświetlenia pikseli w pionie i poziomie. Jeżeli zastanawiamy się, jaki telewizor 75 cali wybrać, w tej materii raczej nie ma zbyt wielu odstępstw, ponieważ niemal zawsze natrafimy na panel 4K. Jego rozdzielczość wynosi 3840 × 2160 px — przekłada się to na czterokrotnie większą ilość detali w porównaniu z popularnymi niegdyś matrycami Full HD, które w dużych sprzętach na szczęście przechodzą już na zasłużoną emeryturę.

Co prawda na horyzoncie widać już konstrukcje wspierające rozdzielczość 8K, jednak należy potraktować to z lekkim dystansem. Ceny samych urządzeń są wręcz kosmiczne, a liczba zastosowań i treści w takiej rozdzielczości jest bardzo nikła.

Częstotliwość odświeżania mówi nam, ile klatek animacji ekran jest w stanie wyświetlić w ciągu sekundy. Jego wartość wyrażana jest w hercach (Hz), a im jest ona większa, tym płynniejsze oglądane sceny. Należy przy tym zaznaczyć, że odnosi się to tylko i wyłącznie do treści wspierających wysokie odświeżanie ekranu — w pozostałych przypadkach nie odczujemy żadnej różnicy z użytkowania wyświetlacza o wysokim tzw. refresh rate.

Wieloletnim standardem na rynku w kwestii częstotliwości odświeżania jest 60 Hz. Taka wartość cechuje przede wszystkim tańsze konstrukcje, spokojnie wystarczając do zdecydowanej większości zastosowań. Jeżeli jednak gramy w dynamiczne gry i mamy zamiar podłączyć konsolę lub komputer stacjonarny do telewizora, odświeżanie na poziomie 120 lub nawet 144 Hz zdecydowanie się nam przyda.

Na nic zdadzą się wszystkie techniczne aspekty telewizora, jeśli nie ma on odpowiedniego oprogramowania do sterowania działaniem całego urządzenia. Mowa oczywiście o systemach Smart TV, które obecnie spotkamy w mniej lub bardziej zaawansowanej formie w większości urządzeń. To właśnie za ich pomocą zyskujemy dostęp do ulubionych platform streamingowych, korzystamy z przeglądarki internetowej, czy nawet uruchamiamy gry w chmurze.

Fanów systemów z zielonym robocikiem zastanawiających się, jaki telewizor 75 cali z Androidem można upolować w polskich sklepach, z pewnością zadowoli fakt, że jest to najczęściej spotykane oprogramowanie sterujące w tego typu sprzętach (wraz z jego alternatywną odsłoną, czyli Google TV). Do innych popularnych OS-ów należą również Tizen (Samsung) oraz webOS (LG). Rozwiązań na rynku jest wiele, a ich wybór zależy przede wszystkim od preferencji użytkownika.

Warto wspomnieć także o liczbie portów, która powinna odpowiadać naszym potrzebom i urządzeniom, z których chcemy korzystać w połączeniu z telewizorem. Jeżeli nie korzystamy z zewnętrznego zestawu kolumn aktywnych lub soundbara, powinniśmy mieć również na uwadze ilość i jakość wbudowanych głośników TV.

Skoro wszystkie najważniejsze elementy specyfikacji mamy już za sobą, przejdźmy do naszego zestawienia najciekawszych 75-calowych telewizorów!

Telewizor 75 cali — najlepsze modele

Kupując telewizor z 75-calowym ekranem, możemy liczyć na konstrukcję wyposażoną we wszelkie istotne funkcje oraz technologie poprawiające obraz i dźwięk, niezależnie od półki cenowej. W tej kategorii sprzętów większość modeli jest w stanie przez wiele lat dostarczać nam bardzo pozytywnych wrażeń podczas oglądania ulubionych filmów czy seriali oraz przechodzenia ukochanych gier.

1. Philips 75PUS8118

Philips 75PUS8118
Philips 75PUS8118
  • Przekątna ekranu: 75″
  • Matryca: LED
  • Rozdzielczość ekranu: 3840 × 2160 px (4K/UHD)
  • Częstotliwość odświeżania ekranu: 60 Hz
  • Technologie poprawy obrazu: Dolby Vision, HDR10+, HLG
  • Technologie poprawy dźwięku: Dolby Atmos
  • Tuner: DVB-C, DVB-S2, DVB-T2
  • Złącza: 3 × HDMI, 2 × USB-A, RJ-45 (LAN), S/PDIF, złącze CI, złącze antenowe, wyjście słuchawkowe
  • Głośniki: 2 × 10 W
  • Smart TV: Android TV
  • Dodatkowe informacje: oświetlenie Ambilight, wsparcie asystentów głosowych, wsparcie Chromecast, funkcja ALLM
  • Cena: ~ 5100 zł

Jeżeli pierwotnie zastanawialiśmy się, jaki telewizor 75 cali do 5000 zł kupić, ale jesteśmy gotowi nieznacznie naciągnąć ten budżet, Philips 75PUS8118 będzie strzałem w dziesiątkę. Wyposażony w matrycę LED ekran cechuje zadowalająca jakość wyświetlanego obrazu, który dodatkowo wspierany jest przez technologie Dolby Vision oraz HDR10+. Na pokładzie znajdziemy wiele przydatnych złączy, parę podstawowych głośników oraz autorski system dynamicznego oświetlenia Ambilight.

Niestety wielu może rozczarować niska wartość odświeżania ekranu. Choć jest to propozycja z niższej półki, a 60 Hz wciąż uznaje się za branżowy standard, wsparcie wyższego refresh rate zdecydowanie byłoby miłym dodatkiem. Dodatkowo powinniśmy mieć na uwadze dołączony w zestawie pilot, który jest dość duży i nieporęczny, co nie wpływa pozytywnie na wrażenia z jego użytkowania.

Na plus

  • Zadowalająca jakość obrazu
  • Wsparcie Dolby Vision i Dolby Atmos
  • Duża liczba złączy
  • Zadowalający system nagłośnienia
  • System oświetlenia Ambilight

Na minus

  • Dość niska częstotliwość odświeżania ekranu
  • Duży i nieporęczny pilot

Kup Philips 75PUS8118

2. TCL 75C745

TCL 75C745
TCL 75C745
  • Przekątna ekranu: 75″
  • Matryca: QLED
  • Rozdzielczość ekranu: 3840 × 2160 px (4K/UHD)
  • Częstotliwość odświeżania ekranu: 144 Hz
  • Technologie poprawy obrazu: Dolby Vision, HDR10+, HLG
  • Technologie poprawy dźwięku: Dolby Atmos, Dolby AC-4, Dolby TrueHD, DTS Virtual:X
  • Tuner: DVB-C, DVB-S2, DVB-T2
  • Złącza: 4 × HDMI, 1 × USB-A, RJ-45 (LAN), S/PDIF, złącze CI, złącze antenowe, wyjście słuchawkowe
  • Głośniki: 2 × 15 W
  • Smart TV: Google TV
  • Dodatkowe informacje: wsparcie Chromecast, wsparcie asystentów głosowych, wyszukiwanie głosowe, funkcje VRR i ALLM
  • Cena: ~ 6000 zł

Kolejną pozycję w naszym zestawieniu zajmuje TCL 75C745, czyli bardzo ciekawa konstrukcja w rozsądnej cenie. W ostatnich latach sprzęty tego chińskiego producenta zyskały ogromną popularność i trudno się temu dziwić.

Spotkamy się tu bowiem z panelem QLED 4K, którego częstotliwość odświeżania sięga aż 144 Hz. W połączeniu z VRR oraz technologiami poprawy obrazu i dźwięku od Dolby daje to wręcz fenomenalny zestaw polecany szczególnie graczom. Całość wsparto dodatkowo dużą liczbą złączy i systemem Google TV.

Szczerze mówiąc, ciężko doszukać się w tym modelu szczególnych wad. Jako pewien mankament można uznać zaimplementowanie tylko jednego portu USB-A, co nie zadowoli osób korzystających z dużej liczby urządzeń wyposażonych w to złącze. Jeśli jednak nie jest to dla nas kwestia pierwszorzędna, a zastanawiamy się, jaki telewizor 75 cali do 6000 zł kupić, TCL 75C745 jest wyświetlaczem wartym szczególnej uwagi.

Na plus

  • Dobra jakość obrazu
  • Bardzo wysoka częstotliwość odświeżania ekranu
  • Wsparcie Dolby Vision i Dolby Atmos
  • Duża liczba złączy
  • Zadowalający system nagłośnienia

Na minus

  • Tylko jeden port USB-A

Kup TCL 75C745

3. Samsung QE75Q80C

Samsung QE75Q80C
Samsung QE75Q80C
  • Przekątna ekranu: 75″
  • Matryca: QLED
  • Rozdzielczość ekranu: 3840 × 2160 px (4K/UHD)
  • Częstotliwość odświeżania ekranu: 120 Hz
  • Technologie poprawy obrazu: HDR10+, HLG
  • Technologie poprawy dźwięku: Dolby Atmos, Dolby Digital Plus, Dolby AC-3
  • Tuner: DVB-C, DVB-S2, DVB-T2
  • Złącza: 4 × HDMI, 2 × USB-A, RJ-45 (LAN), S/PDIF, złącze CI, złącze antenowe
  • Głośniki: 4 × 10 W
  • Smart TV: Tizen TV
  • Dodatkowe informacje: współpraca z innymi urządzeniami Samsung, wsparcie asystentów głosowych, wsparcie Apple AirPlay 2, funkcje VRR i ALLM
  • Cena: ~ 8000 zł

Kolejne urządzenie na naszej liście to Samsung QE75Q80C — bardzo ciekawy telewizor 75 cali 120 Hz. Sprzęt wyposażony w panel o wysokiej częstotliwości odświeżania bazuje na matrycy QLED wspartej dodatkowo wieloma technologiami poprawiającymi obraz i dźwięk.

Producent zadbał o dużą liczbę portów, a wszystko dopełnia autorski system Tizen TV oraz zestaw czterech głośników dość dobrej jakości. Na wyróżnienie zasługuje tu dodatkowo świetna współpraca z innymi urządzeniami koreańskiego producenta przez aplikację Smart Things.

Niestety znajdziemy tu dość istotny dla wielu osób mankament. Mowa oczywiście o Dolby Vision, a właściwie jego braku, co w przypadku produktów firmy Samsung jest typową sytuacją. Choć nieobecność wspomnianego standardu częsciowo wynagradzana jest wsparciem HDR10+ oraz kilku innych ciekawych funkcji pozytywnie wpływających na jakość obrazu, to właśnie technologia Dolby jest najczęściej pożądana przez dużą część użytkowników.

Na plus

  • Dobra jakość obrazu
  • Wysoka częstotliwość odświeżania ekranu
  • Wsparcie Dolby Atmos
  • Duża liczba złączy
  • Dość dobry system nagłośnienia
  • Dobra współpraca z innymi urządzeniami tej samej marki
  • Mały i poręczny pilot z baterią słoneczną

Na minus

  • Brak wsparcia Dolby Vision

Kup Samsung QE75Q80C

4. TCL 75C809

TCL 75C809
TCL 75C809
  • Przekątna ekranu: 75″
  • Matryca: QD Mini LED
  • Rozdzielczość ekranu: 3840 × 2160 px (4K/UHD)
  • Częstotliwość odświeżania ekranu: 144 Hz
  • Technologie poprawy obrazu: Dolby Vision, HDR10+, HLG
  • Technologie poprawy dźwięku: Dolby Atmos, Dolby AC-4
  • Tuner: DVB-C, DVB-S2, DVB-T2
  • Złącza: 4 × HDMI, 1 × USB-A, RJ-45 (LAN), wejście komponentowe, S/PDIF, złącze CI, wyjście słuchawkowe, złącze antenowe
  • Głośniki: 2 × 15 W
  • Smart TV: Google TV
  • Dodatkowe informacje: wsparcie Chromecast, wsparcie asystentów głosowych, funkcje ALLM i VRR
  • Cena: ~ 8000 zł

Jeśli zastanawiamy się, jaki telewizor 75 cali kupić, warto zwrócić uwagę na model TCL 75C809, wprowadzający względem swoich tańszych braci wiele istotnych usprawnień. Przede wszystkim na pokładzie znajdziemy matrycę Mini LED wspartą warstwą kwantowych kropek. Dodajmy do tego odświeżanie ekranu 144 Hz, obsługę najważniejszych technologii od Dolby i szeroki zestaw portów, a otrzymamy naprawdę solidne, godne uwagi urządzenie.

Niestety, jeśli korzystamy z telewizji naziemnej, możemy natrafić na drobne problemy ze skalowaniem obrazu do wyższej rozdzielczości. Dodatkowo na tylnym panelu znajdziemy tylko jeden port USB-A, a system nagłośnienia, biorąc pod uwagę cenę sprzętu, jest co najwyżej przeciętny.

Na plus

  • Bardzo dobra jakość obrazu
  • Bardzo wysoka częstotliwość odświeżania ekranu
  • Wsparcie Dolby Vision i Dolby Atmos
  • Duża liczba złączy

Na minus

  • Problemy ze skalowaniem treści z telewizji naziemnej
  • Tylko jeden port USB-A
  • Przeciętny system nagłośnienia w tej cenie

Kup TCL 75C809

5. Sony XR-75X95L

Sony XR-75X95L
Sony XR-75X95L
  • Przekątna ekranu: 75″
  • Matryca: Mini LED
  • Rozdzielczość ekranu: 3840 × 2160 px (4K/UHD)
  • Częstotliwość odświeżania ekranu: 120 Hz
  • Technologie poprawy obrazu: Dolby Vision, HDR10, HLG, Live Colour
  • Technologie poprawy dźwięku: Dolby Atmos, DTS
  • Tuner: DVB-C, DVB-S, DVB-S2, DVB-T, DVB-T2
  • Złącza: 4 × HDMI, 2 × USB-A, RJ-45 (LAN), wejście kompozytowe, S/PDIF, złącze CI, złącze antenowe
  • Głośniki: 6 × 10 W
  • Smart TV: Google TV
  • Dodatkowe informacje: dostęp do platformy streamingowej Bravia Core (10 filmów na 24 miesiące), wsparcie Chromecast, wsparcie asystentów głosowych, funkcje ALLM i VRR, wyszukiwanie głosowe
  • Cena: ~ 15000 zł

Nie da się ukryć, że Sony XR-75X95L to prawdopodobnie najlepszy telewizor 75 cali dostępny obecnie na rynku. Jeżeli interesuje nas wysokiej jakości sprzęt, który dostarczy nam niesamowitych wrażeń podczas oglądania ulubionych filmów i seriali, trafiliśmy w dziesiątkę.

Urządzenie bazuje na ekranie Mini LED 120 Hz, który producent wsparł dziesiątkami ciekawych technologii usprawniających jego funkcjonowanie. Znajdziemy tu dodatkowo bardzo dużą liczbę złączy oraz aż sześć 10-watowych wbudowanych głośników.

Ciekawym elementem jest tu dostęp do platformy streamingowej Bravia Core. W przypadku tego modelu możemy liczyć na dostęp do serwisu na okres 24 miesięcy, a do wykorzystania mamy 10 kuponów na wybrane produkcje. Wystarczy wspomnieć, że bitrate dostępnych tam tytułów wynosi nawet 80 Mbps — dla porównania Netflix oferuje jedynie 15-16 Mbps, czyli aż pięciokrotnie mniej, a więc mamy tu do czynienia z niemal kinową jakością wideo.

Największą wadą tego modelu jest jego waga, wynosząca aż 57 kg. Jeżeli więc mamy zamiar powiesić tę konstrukcję na ścianie, lepiej zaopatrzyć się w solidny, dobrze wykonany uchwyt, który poradzi sobie z takim obciążeniem. Jest to na szczęście jedyna istotna kwestia, jaką możemy wymienić w przypadku opisywanego sprzętu i wciąż zasłużenie zalicza się on do ścisłej czołówki najlepszych konstrukcji dysponujących ekranem 75″.

Na plus

  • Bardzo dobra jakość obrazu
  • Wysoka częstotliwość odświeżania ekranu
  • Wsparcie Dolby Vision i Dolby Atmos
  • Duża liczba złączy
  • Bardzo dobry system nagłośnienia
  • Dostęp do platformy streamingowej Bravia Core
  • Bardzo duża liczba dodatkowych technologii producenta
  • Dwa piloty w zestawie (w tym jeden z podświetlanymi przyciskami)

Na minus

  • Znacząca waga urządzenia

Kup Sony XR-75X95L

Najlepsze telewizory 75 cali — podsumowanie

Tak oto prezentuje się nasze zestawienie, w którym przyjrzeliśmy się najlepszym 75-calowym telewizorom w różnych cenach. Choć dostępność i różnorodność modeli w tym rozmiarze nie jest tak przytłaczająca, jak w przypadku nieco mniejszych urządzeń, jesteśmy pewni, że niniejsza lista pomoże wybrać odpowiedni sprzęt, z którego będziemy chętnie korzystać przez wiele lat.

Przeczytaj też: Najlepszy monitor gamingowy

Który z powyższych modeli najbardziej przypadł Wam do gustu? Preferujecie podstawowe konstrukcje, czy może high-endowe rozwiązania z najwyższej półki? Na Wasze odpowiedzi jak zwykle czekamy w sekcji komentarzy poniżej!

Niektóre odnośniki w powyższej publikacji to linki afiliacyjne. Jeżeli klikniesz taki link i dokonasz zakupu, otrzymamy niewielką prowizję, a Ty nie poniesiesz żadnych dodatkowych kosztów. | Etyka redakcyjna

Zastanawiasz się nad zakupem subskrypcji Xbox Game Pass Ultimate lub PS Plus? A może chcesz robić tańsze zakupy w PlayStation Store?

Dyskusja na temat wpisu

Prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi. Mimo że pozwalamy na komentowanie osobom bez konta na platformie Disqus, to i tak zalecamy jego założenie, bo wpisy gości często trafiają do spamu.

Ładowanie kolejnych wpisów...
Zgłaszanie błędu

Błędy zdarzają sie każdemu, nawet nam. Jeżeli uważasz, że w niniejszej publikacji coś się nie zgadza, to poinformuj nas o tym korzystając z formularza poniżej. Autor tekstu otrzyma Twoje zgłoszenie, dzięki czemu będzie mógł go poprawić, jeśli zajdzie taka potrzeba.