Nowy gameplay z Cities Skylines 2 prezentuje transport! Gracze są zachwyceni możliwościami produkcji

Cities Skylines 2

Niedawno gracze mieli okazję rzucić okiem na pierwszy gameplay z Cities Skylines 2. Materiały zaprezentowane wówczas przez Paradox pozwoliły przyjrzeć się nowym narzędziom do budowania dróg, a także temu, w jaki sposób wykorzystano AI w nadchodzącej produkcji. Tym razem twórcy podzielili się nowymi fragmentami z rozgrywki, zdradzając więcej szczegółów na temat środków transportu w Cities Skylines 2.

Nowy gameplay z Cities Skylines 2 rzuca światło na rozbudowany system transportu publicznego i towarowego

Transport publiczny i towarowy w Cities Skylines 2

Najnowsze materiały z rozgrywki udostępnione przez Paradox rzucają światło na kwestie transportu publicznego oraz towarowego w Cities Skylines 2. Gameplay ukazuje między innymi możliwe do odblokowania w podstawowej wersji gry środki komunikacji w tym autobusy, taksówki, tramwaje, pociągi, statki, metro i samoloty. Deweloperzy zwracają także uwagę na to, jak ważne są te elementy w ich city-builderze i zaznaczają ogromny wpływ transportu publicznego na płynność ruchu w mieście.

■■■■■ ■■■■■■■■■■■■■■■■■

Podkreślone zostały również najważniejsze cechy każdego ze środków transportu, wspominając o wadach i zaletach wybranych rozwiązań. Dzięki temu dowiedzieliśmy się między innymi, że choć samoloty są najszybszym sposobem przewozu ludzi i towarów, lotniska mają być „astronomicznie drogie”. Dodatkowo poruszono aspekty dotyczące importu i eksportu towarów w grze, a także ukazano możliwości zarządzania wewnętrznymi oraz zewnętrznymi połączeniami komunikacyjnymi.

Sądząc po komentarzach pod materiałem, gracze są niezwykle entuzjastycznie nastawieni do nadchodzącej produkcji. Fani zauważają, że połączenie elementów, które w poprzedniej odsłonie pojawiały się w wielu DLC, może sprawić, że Cities Skylines 2 będzie city-builderem wszechczasów. Wrażenie na miłośnikach budowania robi również znacznie większy realizm i rozmiar gry.

Zobacz też: Co to jest eGPU?

Na efektywny rozwój miasta w grze wpływa wiele czynników, jednak trzeba przyznać, że podstawy stanowią odpowiednia infrastruktura i dobrze zaplanowany transport publiczny oraz towarowy. Wiele wskazuje na to, że Cities Skylines 2 pod tym względami zaoferuje zaawansowane mechaniki, które umożliwią precyzyjne zarządzanie miastem, co z pewnością ucieszy fanów gry. Jednak przekonamy się o tym 24 października 2023 roku, kiedy produkcja zadebiutuje na PC oraz konsolach PlayStation 5 i Xbox Series X|S. W dniu premiery gra ukaże się także w Game Passie.

O autorze
Patrycja Pietrowska
Redaktorka działów Newsy & Promocje

Grami interesuje się od kiedy pamięta, jednak pisze o nich od niedawna. Nie faworyzuje żadnej z platform i chętnie poszerza horyzonty, jeśli chodzi o gatunki. Spędziła zdecydowanie zbyt wiele czasu w Apex Legends. Poza grami kolekcjonuje płyty z muzyką.

Liczba wpisów: 916 (w redakcji od 24.05.2023)

Niektóre odnośniki w powyższej publikacji to linki afiliacyjne. Jeżeli klikniesz taki link i dokonasz zakupu, otrzymamy niewielką prowizję, a Ty nie poniesiesz żadnych dodatkowych kosztów. | Etyka redakcyjna

Dyskusja na temat wpisu

Prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi. Mimo że pozwalamy na komentowanie osobom bez konta na platformie Disqus, to i tak zalecamy jego założenie, bo wpisy gości często trafiają do spamu.

Ładowanie kolejnych wpisów...
KLIKNIJ I SKORZYSTAJ Z OSTATNIEJ SZANSY NA ZAKUP XGPU DO 85% TANIEJ
Zgłaszanie błędu

Błędy zdarzają sie każdemu, nawet nam. Jeżeli uważasz, że w niniejszej publikacji coś się nie zgadza, to poinformuj nas o tym korzystając z formularza poniżej. Autor tekstu otrzyma Twoje zgłoszenie, dzięki czemu będzie mógł go poprawić, jeśli zajdzie taka potrzeba.