Cities Skylines 2 na pierwszym gameplayu! Gra zmierzająca do Xbox Game Pass wykorzysta potencjał AI

Cities: Skylines 2

Kiedy w marcu Paradox oficjalnie zapowiedział Cities Skylines 2, wielu graczy entuzjastycznie zareagowało na tę informację; zwłaszcza że produkcja w dniu premiery zasili bibliotekę Xbox Game Pass. Ostatnio podczas Xbox Games Showcase deweloperzy zdecydowali się ujawnić wreszcie oficjalną datę premiery oraz wystartowali ze sprzedażą preorderów tego tytułu. Teraz zaś mieliśmy okazję bliżej przyjrzeć się dwóm niezwykle istotnym aspektom tej produkcji.

Cities Skylines 2 wykorzysta sztuczną inteligencję dla lepszego pathfindingu

Cities Skylines 2 – gameplay prezentujący narzędzia do budowania dróg

Na pierwszym materiale zaprezentowano nowe narzędzia, które znacząco ułatwią budowanie dróg w naszych metropoliach. Dzięki szerokiej gamie dodatkowych funkcji będziemy mogli za pomocą tylko trzech kliknięć zbudować wiele połączonych ze sobą szos.

Cały ten proces będzie znacznie dokładniejszy, a gra odda w ręce graczy możliwość dbania o większą liczbę detali.

Cities Skylines 2 – gameplay prezentujący możliwości pathfindingu wspieranego przez AI

Kolejną funkcją zaprezentowaną przez deweloperów jest pathfinding wspierany przez sztuczną inteligencję. Dzięki temu rozgrywka w Cities Skylines 2 będzie bardziej realistyczna niż w pierwszej odsłonie. Pojazdy poruszające się po ulicach naszych metropolii będą przemieszczać się w bardziej chaotyczny i niekoniecznie przewidywalny sposób.

Przeczytaj też: Gry hack’n’slash

Kup Cities Skylines 2

Nie da się ukryć, że powyższe materiały robią niemałe wrażenie, bo dzięki nim Cities Skylines 2 jawi się jako niezwykle rozbudowana, ale też realistyczna produkcja. Czy faktycznie tak będzie? Tego dowiemy się po premierze, która nastąpi już 24 października 2023 roku na PC, PS5 i Xbox Series X|S.

Niektóre odnośniki w powyższej publikacji to linki afiliacyjne. Jeżeli klikniesz taki link i dokonasz zakupu, otrzymamy niewielką prowizję, a Ty nie poniesiesz żadnych dodatkowych kosztów. | Etyka redakcyjna

Zastanawiasz się nad zakupem subskrypcji Xbox Game Pass Ultimate lub PS Plus? A może chcesz robić tańsze zakupy w PlayStation Store?

Dyskusja na temat wpisu

Prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi. Mimo że pozwalamy na komentowanie osobom bez konta na platformie Disqus, to i tak zalecamy jego założenie, bo wpisy gości często trafiają do spamu.

Ładowanie kolejnych wpisów...
OKAZJA ALERT
Zgłaszanie błędu

Błędy zdarzają sie każdemu, nawet nam. Jeżeli uważasz, że w niniejszej publikacji coś się nie zgadza, to poinformuj nas o tym korzystając z formularza poniżej. Autor tekstu otrzyma Twoje zgłoszenie, dzięki czemu będzie mógł go poprawić, jeśli zajdzie taka potrzeba.