Paradox nie radzi sobie z Cities Skylines 2! Firma przesuwa premierę na PS5 i XSX|S

Cities Skylines 2

Cities Skylines 2 miało być grą, która pod niemal każdym względem będzie oferować więcej opcji względem pierwszej odsłony, która w oczach wielu uchodzi za jednego z lepszych city builderów. Premiera tej gry pokazała jednak, że nie wszystko poszło po myśli producentów i wydawcy, a jeszcze wcześniej otrzymaliśmy potwierdzenie, że nie trafi ona od razu na PS5 i Xbox Series X|S. Wydanie konsolowe tego tytułu znowu doczekało się obsuwy, ale tym razem Paradox oferuje graczom zwrot pieniędzy.

Cities Skylines 2 nadal nie radzi sobie zbyt dobrze

Cities Skylines 2 – trailer

Zgodnie z najnowszym komunikatem studia Colossal Order, konsolowa wersja Cities Skylines 2 znowu doczekała się opóźnienia. Twórcy tłumaczą, że aktualnie priorytetem dla nich jest ustabilizowanie sytuacji technicznej wydania pecetowego, które mimo upływu czasu nadal nie radzi sobie zbyt dobrze. Jednocześnie w komunikacie padło przypuszczenie, że konsolowcy do tworzenia swoich miast wyruszą w okolicach października 2024 roku, choć nie jest to absolutnie nic pewnego.

■■■■■ ■■■■■■■■■■■■■■■■■

Chcemy także zająć się oczekującą wersją na konsole. Jak wiecie, nasz plan zakładał wydanie jej wiosną tego roku. Wahaliśmy się, czy podać faktyczne okno premiery ze względu na niepewność, przed którą stoimy, i czy nie składać dalszych obietnic, których moglibyśmy nie być w stanie dotrzymać. Walczyliśmy, aby Cities: Skylines II osiągnęło poziom optymalizacji niezbędny do wydania na konsolę, ale teraz mamy nadzieję, że nadchodząca wersja w kwietniu wykaże wystarczający postęp, abyśmy mogli kontynuować prace nad wersją konsolową, a następnie kompilacją wydania wyznaczony na październik. Zanim jednak zobaczymy i ocenimy postęp poczyniony w tych kompilacjach, nie będziemy w stanie potwierdzić daty premiery, a nawet wtedy zawsze pozostaje pewna niepewność.

Colossal Order

Sytuacji deweloperów nie poprawia tragiczny stan DLC Beach Properties, który nie tyle rozczarował, ile wręcz sfrustrował graczy. Ten przypadek okazał się na tyle problematyczny, że twórcy zdecydowali się oddać pieniądze osobom, które kupiły dodatek, a on sam przejdzie na darmową dystrybucję.

Widzimy i rozumiemy rozczarowanie, jakie wielu z Was wyraziło po premierze Cities Skylines II i niedawnej premierze Beach Properties. Prosiliśmy o waszą cierpliwość i wsparcie, i okazaliście je. W zamian Was zawiedliśmy. Pomyśleliśmy, że możemy nadrobić niedociągnięcia gry w nierealistycznym terminie i pospiesznie wypuściliśmy DLC, które nie powinno było zostać opublikowane w takiej formie. Za to wszystko jest nam naprawdę przykro. Kiedy już składaliśmy takie oświadczenia, zawierało to zobowiązanie do ciągłego wprowadzania ulepszeń, a chociaż pracujemy nad tymi aktualizacjami, nie następowały one w akceptowalnym tempie ani w skali, i boli nas, że to robimy. Straciliśmy teraz zaufanie wielu z Was. Chcemy działać lepiej.

Colossal Order

W ramach pewnej rekompensaty osoby, które zdecydowały się na zakup edycji Ultimate otrzymają za darmo od studia aż trzy darmowe zestawy Creators Pack oraz 3 stacje radiowe. Nie wydaje się jednak, aby przekonać do siebie tych, którzy czują się oszukani ostatecznym stanem Cities Skylines 2.

Samo oświadczenie bardzo dobitnie pokazuje, że w studiu panują raczej wisielcze nastroje i deweloperzy mają świadomość tego, że całkowicie skopali temat. Odzyskanie zaufania graczy — o ile to jeszcze możliwe — nie będzie proste, bo wymagać będzie wręcz nienagannego wydawania kolejnych aktualizacji i DLC. To nie jest łatwe zdanie i wiele wskazuje na to, że do Cities Skylines 2 już na długo przylgnie łatka niedkończonej farsy.

Źródło: Steam

O autorze
Przemysław Paterek
Redaktor działów Newsy & Promocje | Recenzent

Swoją przygodę z grami zaczynał od Mario Tennis na Gameboya Color. Wielki fan RPG-ów i strategii. Średnio co kilka miesięcy musi przejść od nowa Gothica. Zobacz więcej...

Niektóre odnośniki w powyższej publikacji to linki afiliacyjne. Jeżeli klikniesz taki link i dokonasz zakupu, otrzymamy niewielką prowizję, a Ty nie poniesiesz żadnych dodatkowych kosztów. | Etyka redakcyjna

Zastanawiasz się nad zakupem subskrypcji Xbox Game Pass Ultimate lub PS Plus? A może chcesz robić tańsze zakupy w PlayStation Store?

Dyskusja na temat wpisu

Prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi. Mimo że pozwalamy na komentowanie osobom bez konta na platformie Disqus, to i tak zalecamy jego założenie, bo wpisy gości często trafiają do spamu.

Ładowanie kolejnych wpisów...
Kupuj taniej w PS Store
Zgłaszanie błędu

Błędy zdarzają sie każdemu, nawet nam. Jeżeli uważasz, że w niniejszej publikacji coś się nie zgadza, to poinformuj nas o tym korzystając z formularza poniżej. Autor tekstu otrzyma Twoje zgłoszenie, dzięki czemu będzie mógł go poprawić, jeśli zajdzie taka potrzeba.