Cities: Skylines 2 w końcu z obsługą modyfikacji! Do gry trafi także nowe DLC

Cities: Skylines 2

Fatalny stan techniczny Cities: Skylines 2 w dniu premiery wymusił na twórcach zmianę priorytetów. W pierwszej kolejności musieli zająć się najczęściej zgłaszanymi problemami, co opóźniło prace nad zapowiadanymi DLC oraz wprowadzeniem obsługi modyfikacji. Długie oczekiwanie dobiegło końca, ponieważ studio Colossal Order ujawniło datę udostępnienia wyczekiwanej funkcji.

Cities: Skylines 2 zacznie oficjalnie wspierać modyfikacje

Cities: Skylines 2 – Beach Properties Asset Pack

Już 25 marca gracze będą mogli kupić pakiet assetów Beach Properties. DLC zawiera łącznie 70 obiektów, wśród których znajdziemy m.in. budynki w stylu europejskim i północnoamerykańskim.

■■■■■ ■■■■■■■■■■■■■■■■■

Tego samego dnia do Cities: Skylines 2 trafi oficjalna obsługa modyfikacji. Na samym początku społeczność zyska dostęp do dwóch funkcji: edytowania kodu oraz modyfikowania i tworzenia własnych map. W późniejszym czasie narzędzia pozwolą na zmienianie assetów.

Niestety, twórcy nie przewidzieli wsparcia dla Warsztatu Steam. W celu opublikowania i pobrania modyfikacji niezbędne będzie skorzystanie z portalu Paradox Mods.

Warto dodać, iż nadchodząca aktualizacja ma znacząco poprawić wydajność, co w szczególności powinni zauważyć posiadacze słabszych komputerów. Pełna lista zmian zostanie opublikowana w przyszłym tygodniu.

Źródło: Forum Paradox Plaza

Niektóre odnośniki w powyższej publikacji to linki afiliacyjne. Jeżeli klikniesz taki link i dokonasz zakupu, otrzymamy niewielką prowizję, a Ty nie poniesiesz żadnych dodatkowych kosztów. | Etyka redakcyjna

Zastanawiasz się nad zakupem subskrypcji Xbox Game Pass Ultimate lub PS Plus? A może chcesz robić tańsze zakupy w PlayStation Store?

Dyskusja na temat wpisu

Prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi. Mimo że pozwalamy na komentowanie osobom bez konta na platformie Disqus, to i tak zalecamy jego założenie, bo wpisy gości często trafiają do spamu.

Ładowanie kolejnych wpisów...
GIFTCARDY ZNÓW W PROMOCJI!
Zgłaszanie błędu

Błędy zdarzają sie każdemu, nawet nam. Jeżeli uważasz, że w niniejszej publikacji coś się nie zgadza, to poinformuj nas o tym korzystając z formularza poniżej. Autor tekstu otrzyma Twoje zgłoszenie, dzięki czemu będzie mógł go poprawić, jeśli zajdzie taka potrzeba.