Twórcy Cities: Skylines 2 zaczynają mieć dość własnych graczy! Studio mówi o „rosnącej toksyczności”

Cities: Skylines 2

Już jakiś czas temu jeden z autorów modyfikacji do Cities: Skylines 2 usunął swoje projekty przez działania toksycznych graczy. Okazuje się, że również sami twórcy zaczynają mieć dość atmosfery panującej wśród swojej społeczności. Mariina Hallikainen – szefowa studia Colossal Order – opublikowała oświadczenie, w którym ostrzegła „niesfornych” użytkowników.

Twórcy Cities: Skylines 2 wspominają o „rosnącej tendencji toksyczności” wśród swojej społeczności

Cities: Skylines 2 – zwiastun premierowy

Hallikainen we wiadomości opublikowanej na oficjalnym forum poinformowała, że zespół zaobserwował „rosnącą tendencję toksyczności” wśród graczy Cities: Skylines 2. Szefowa Colossal Order podkreśla, że część użytkowników odnosi się niewłaściwe nie tylko do deweloperów, ale również innych fanów. Deweloperka zaznacza, że przez tego typu zachowania „ludzie boją się zaangażować w społeczność gry”.

■■■■■ ■■■■■■■■■■■■■■■■■

Zawsze ceniliśmy sobie obecność twórców na różnych platformach społecznościowych i zaangażowanie w bezpośrednią komunikację ze społecznością. Najważniejsza jest jednak dla nas ochrona zespołu i upewnianie się, że pracujemy w bezpiecznym środowisku, byśmy mogli dać z siebie wszystko, zachowując motywację i produktywność.

– informuje Hallikainen.

Szefowa Colossal Order dała również wyraźnie do zrozumienia, że deweloperzy ograniczą swoje kontakty ze społecznością, jeśli sytuacja nie ulegnie poprawie. Hallikainen podzieliła się także kilkoma radami, które część graczy powinna zastosować zarówno w komunikacji z deweloperami, jak i pozostałymi członkami społeczności.

Na koniec przypomnijmy, że Cities: Skylines 2 dostępne jest obecnie wyłącznie na komputerach osobistych. W tym roku wspomniany tytuł ma jednak trafić również na konsole PlayStation 5 i Xbox Series X|S. Warto także dodać, że najnowsza produkcja Colossal Order od dnia premiery dostępna jest w ramach usługi PC Game Pass.

Źródło: GamesRadar

Niektóre odnośniki w powyższej publikacji to linki afiliacyjne. Jeżeli klikniesz taki link i dokonasz zakupu, otrzymamy niewielką prowizję, a Ty nie poniesiesz żadnych dodatkowych kosztów. | Etyka redakcyjna

Zastanawiasz się nad zakupem subskrypcji Xbox Game Pass Ultimate lub PS Plus? A może chcesz robić tańsze zakupy w PlayStation Store?

Dyskusja na temat wpisu

Prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi. Mimo że pozwalamy na komentowanie osobom bez konta na platformie Disqus, to i tak zalecamy jego założenie, bo wpisy gości często trafiają do spamu.

Ładowanie kolejnych wpisów...
GIFTCARDY ZNÓW W PROMOCJI!
Zgłaszanie błędu

Błędy zdarzają sie każdemu, nawet nam. Jeżeli uważasz, że w niniejszej publikacji coś się nie zgadza, to poinformuj nas o tym korzystając z formularza poniżej. Autor tekstu otrzyma Twoje zgłoszenie, dzięki czemu będzie mógł go poprawić, jeśli zajdzie taka potrzeba.