Toksyczni gracze Cities Skylines 2 mogą być z siebie „dumni”. Modder usuwa swoje dzieła z sieci

Cities Skylines 2

Cities Skylines 2 od momentu premiery boryka się z różnymi problemami technicznymi, co spowodowało niemałą frustrację u graczy. Produkcji broniła już nawet szefowa Colossal Order, jednak okazuje się, że zachowanie społeczności gry z krytyki zaczęło przeradzać się w zwykły hejt. Jeden z twórców modyfikacji do city-buildera postanowił w zdecydowany sposób wyrazić swoje niezadowolenie takim obrotem spraw.

Twórca modów do Cities Skylines 2 protestuje przeciwko toksycznym zachowaniom graczy

W jednym z Redditowych wątków do tematu społeczności Cities Skylines 2 postanowił odnieść się twórca modyfikacji, Deranged Teddy. Autor modów zaczął swoją wypowiedź od poinformowania graczy, że wycofuje z sieci swoje dzieła, które umożliwiały między innymi usprawnić sztuczną inteligencję mieszkańców. Jak się okazuje, ma ku temu ważne powody – w ten sposób twórca okazuje wsparcie deweloperom z Colossal Order.

■■■■■ ■■■■■■■■■■■■■■■■■

Chociaż doceniam miłość i wsparcie wielu z was, z przykrością informuję, że wycofuję moje mody (Cim Behavior Improvements i Unemployment Monitor) z Thunderstore i GitHub. […] W międzyczasie możesz pobrać kopie modów/kodu źródłowego i używać ich/modyfikować według własnego uznania, ale nie będę już ich wspierać w przyszłości. Nie będę egzekwował żadnych licencji ani praw autorskich i udostępniam je domenie publicznej.

Deranged Teddy

Modder zaznaczył, że jego decyzja związana jest z toksycznymi zachowaniami społeczności graczy, która oskarża twórców Cities Skylines 2 o lenistwo, kłamstwa czy oszustwa. Jak podkreśla Deranged Teddy, zdaje sobie sprawę, że najnowsza produkcja Colossal Order nie jest idealna, jednak wierzy, że deweloperzy robią wszystko, co w ich mocy, aby poprawić wrażenia z rozgrywki. Ponadto twórca modyfikacji zaznacza, że nie chce być członkiem społeczności, która nęka autorów gry.

Czuję, że muszę podjąć taką decyzję, aby stanąć w obronie moich kolegów deweloperów, a także siebie, i wycofać się ze społeczności, dopóki sytuacja się nie uspokoi. Jeśli chcecie, by deweloperzy kontynuowali swoją pracę, musicie traktować ich z szacunkiem. Płacenie za produkt nie daje wam prawa do zastraszania, nękania i znęcania się nad ludźmi, którzy go stworzyli. Prosimy o przemyślenie swojego zachowania, ponieważ moderzy nie zamierzają pozostać w społeczności, która jest tak toksyczna i wrogo nastawiona do deweloperów.

Deranged Teddy

Deranged Teddy w swojej wypowiedzi zwraca również uwagę na to, że zarówno twórcy modów jak i deweloperzy stojący za Cities Skylines 2 nie są robotami. Oznacza to, że jak każdy człowiek popełniają błędy, jednak zamiast zwykłych raportów o takowych, skrzynki mailowe autorów gry zasypywane są hejtami. Modder apeluje do społeczności, aby przemyślała swoje zachowanie.

Zobacz też: Gry offline

Na zakończenie przypomnijmy, że Cities Skylines 2 zadebiutowało 24 października 2023. Obecnie gra jest dostępna wyłącznie na PC. Wersje konsolowe mają ukazać się wiosną 2024 roku.

Źródło: PCGamesN, Reddit

Niektóre odnośniki w powyższej publikacji to linki afiliacyjne. Jeżeli klikniesz taki link i dokonasz zakupu, otrzymamy niewielką prowizję, a Ty nie poniesiesz żadnych dodatkowych kosztów. | Etyka redakcyjna

Zastanawiasz się nad zakupem subskrypcji Xbox Game Pass Ultimate lub PS Plus? A może chcesz robić tańsze zakupy w PlayStation Store?

Dyskusja na temat wpisu

Prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi. Mimo że pozwalamy na komentowanie osobom bez konta na platformie Disqus, to i tak zalecamy jego założenie, bo wpisy gości często trafiają do spamu.

Ładowanie kolejnych wpisów...
GIFTCARDY ZNÓW W PROMOCJI!
Zgłaszanie błędu

Błędy zdarzają sie każdemu, nawet nam. Jeżeli uważasz, że w niniejszej publikacji coś się nie zgadza, to poinformuj nas o tym korzystając z formularza poniżej. Autor tekstu otrzyma Twoje zgłoszenie, dzięki czemu będzie mógł go poprawić, jeśli zajdzie taka potrzeba.