Twórcy Clockwork Revolution oskarżeni o plagiat BioShocka. Exclusive Microsoftu łamie prawa autorskie?

Clockwork Revolution

Jedną z mniej oczekiwanych produkcji, które zostały zaprezentowane podczas wczorajszego pokazu Xbox Games Showcase okazało się Clockwork Revolution. Nie da się ukryć, że inspiracje marką BioShock są w przypadku trailera nawet bardziej niż widoczne, jednak części graczy absolutnie to nie przeszkadza. Innego zdania jest jednak jeden z pracowników, który brał udział w tworzeniu BioShock Infinite. Oskarża on nawet kolegów po fachu o naruszenie praw autorskich.

Trailer Clockwork Revolution zbyt mocno inspiruje się Bioshock Infinite?

Mowa dokładnie o użytkowniku Twittera o pseudonimie „Butmac”, który twierdzi, że to on właśnie odpowiadał za stworzenie zwiastunów do wydanego przeszło dekadę temu BioShock Infinite. Uważa on, że opublikowany wczoraj materiał obrazujący Clockwork Revolution zbyt mocno inspiruje się legendarną serią gier, a wręcz narusza on prawa własności intelektualnej.

Nigdy nie widziałem gry czerpiącej z innej gry tak bezpośrednio, jak Clockwork Revolution z Bioshock Infinite. Mam na myśli, że to były poziomy zapożyczeń naruszające własność intelektualną.

Butmac

Przyglądając się zestawieniom kolejno udostępnionych grafik, faktycznie można zauważyć, że studio inXile nie tylko inspirowało się BioShockiem w kwestiach kreowania świata, ale często też ujęć, które pojawiły się w trailerach.

Przeczytaj też: Gry symulatory

Sytuacja jest bardzo dziwna, a oskarżenia wysnuwane przez Butmaca bardzo poważne. Na ten moment deweloperzy z inXile nie odnieśli się do zarzutów i na ten moment wątpliwe jest, aby mieli tego dokonać. Możliwe jednak, że prędzej czy później będą musieli to zrobić, zwłaszcza jeśli temat stanie nieco głośniejszy.

Niektóre odnośniki w powyższej publikacji to linki afiliacyjne. Jeżeli klikniesz taki link i dokonasz zakupu, otrzymamy niewielką prowizję, a Ty nie poniesiesz żadnych dodatkowych kosztów. | Etyka redakcyjna

Zastanawiasz się nad zakupem subskrypcji Xbox Game Pass Ultimate lub PS Plus? A może chcesz robić tańsze zakupy w PlayStation Store?

Dyskusja na temat wpisu

Prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi. Mimo że pozwalamy na komentowanie osobom bez konta na platformie Disqus, to i tak zalecamy jego założenie, bo wpisy gości często trafiają do spamu.

Ładowanie kolejnych wpisów...
OKAZJA ALERT
Zgłaszanie błędu

Błędy zdarzają sie każdemu, nawet nam. Jeżeli uważasz, że w niniejszej publikacji coś się nie zgadza, to poinformuj nas o tym korzystając z formularza poniżej. Autor tekstu otrzyma Twoje zgłoszenie, dzięki czemu będzie mógł go poprawić, jeśli zajdzie taka potrzeba.