Company of Heroes 3 zmierza także na konsole. Zagramy później niż na PC

Company of Heroes 3

W listopadzie fanów gier strategicznych obiegła plotka, jakoby Company of Heroes 3 miało obok PC pojawić się również na konsolach PS5 oraz Xbox Series X|S. Teraz ta informacja została oficjalnie potwierdzona przez firmy SEGA oraz Relic Entertainment. Wiemy również, że konsolowe wydanie ukaże się później niż pecetowe.

Premiera Company of Heroes 3 na PS5 oraz Xbox Series X|S potwierdzona. Debiut serii na konsolach

Zwiastun konsolowej wersji Company of Heroes 3

Data premiery Company of Heroes 3 została już oficjalnie potwierdzona w przypadku wersji na komputery osobiste; na „blaszakach” gra zadebiutuje 23 lutego 2023 roku. Nadal jednak brak szczegółów w postaci konkretnie wyznaczonej daty dla Company of Heroes 3 na PS5 i Xbox Series X|S. Wiemy tylko, że na konsolach z pewnością zagramy w popularną strategię osadzoną w realiach II wojny światowej jeszcze w 2023 roku. Ponadto gra ma umożliwić konsolowym graczom zabawę przy użyciu klawiatury i myszki, a także w rozdzielczości 4K.

Zobacz też: Z czego składa się komputer?

Co ciekawe, będzie to debiut serii Company of Heroes na konsolach, która poprzednio ukazywała się tylko na PC oraz urządzeniach mobilnych. Twórcy postanowili od razu uderzyć w next-geny, pomijając całkowicie PS4 i Xbox One – a to sugeruje, że nie będziemy mieli do czynienia z żadnym downgradem z uwagi na konieczność dopasowania gry do starszych sprzętów. Czekacie na premierę konsolowego Company of Heroes 3? Dajcie znać w komentarzach poniżej!

■■■■■ ■■■■■■■■■■■■■■■■■

Niektóre odnośniki w powyższej publikacji to linki afiliacyjne. Jeżeli klikniesz taki link i dokonasz zakupu, otrzymamy niewielką prowizję, a Ty nie poniesiesz żadnych dodatkowych kosztów. | Etyka redakcyjna

Zastanawiasz się nad zakupem subskrypcji Xbox Game Pass Ultimate lub PS Plus? A może chcesz robić tańsze zakupy w PlayStation Store?

Dyskusja na temat wpisu

Prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi. Mimo że pozwalamy na komentowanie osobom bez konta na platformie Disqus, to i tak zalecamy jego założenie, bo wpisy gości często trafiają do spamu.

Ładowanie kolejnych wpisów...
GIFTCARDY ZNÓW W PROMOCJI!
Zgłaszanie błędu

Błędy zdarzają sie każdemu, nawet nam. Jeżeli uważasz, że w niniejszej publikacji coś się nie zgadza, to poinformuj nas o tym korzystając z formularza poniżej. Autor tekstu otrzyma Twoje zgłoszenie, dzięki czemu będzie mógł go poprawić, jeśli zajdzie taka potrzeba.