Polska gra indie hitem sprzedażowym. Udało jej się uchronić twórców przed widmem bankructwa

Contraband Police

Historia gier wideo zna wiele przypadków, gdy niepozorne „indyki” stają się prawdziwymi hitami. Właśnie doświadczyli tego też polscy deweloperzy ze studia Crazy Rocks. Ich symulator straży granicznej sprzedał się bowiem w tysiącach sztuk, co finalnie uchroniło firmę przed bankructwem.

Contraband Police z imponującym sukcesem sprzedażowym

Zwiastun Contraband Police

W 2017 roku stojące na skraju bankructwa Crazy Rocks zwraca się do PlayWay z pomysłem na stworzenie gry, której jeszcze dotąd nie było. W trakcie prac nad grą symulator strażnika granicznego z komunistycznego kraju rozrasta się szybko, co skutkuje kolejnymi przełożeniami daty jego premiery.

Na tę warto było jednak finalnie czekać, czego dowodzą same dane sprzedażowe Contraband Police. Po pierwszych 24 godzinach od wydania gra znalazła aż 49 000 nabywców. Teraz ten licznik oscyluje wokół 250 000 sprzedanych kopii.

Sukces ten może zadziwić na pierwszy rzut oka, ale wskazywało na niego samo doświadczenie założyciela Crazy Rocks, Stanisława Gromadowskiego. Deweloper ma za sobą pracę w rodzimych tuzach gamingowego biznesu – CD Projekcie RED, People Can Fly oraz CI Games.

Co więcej, Contraband Police to nie tylko puste słupki z Excela, ale też świetna reputacja wśród strony samych graczy. Obecnie karta tytułu na Steamie wskazuje, że jego opinie są „bardzo pozytywne”. W przypadku gier ciężko o lepsze poświadczenie jakości swojego dzieła.

Zobacz też: Sposoby na tani PS Plus

Contraband Police zadebiutowało na rynku 8 marca 2023 roku. Produkcja jest dostępna wyłącznie na PC.

Niektóre odnośniki w niniejszej publikacji to linki afiliacyjne. Klikając w nie, nie ponosisz żadnych kosztów, a jednocześnie wspierasz rozwój portalu.

Dyskusja na temat wpisu

Prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi. Mimo że pozwalamy na komentowanie osobom bez konta na platformie Disqus, to i tak zalecamy jego założenie, bo wpisy gości często trafiają do spamu.

Okazja tylko do 12 czerwca lub wyczerpania zapasów!
Zgłaszanie błędu

Błędy zdarzają sie każdemu, nawet nam. Jeżeli uważasz, że w niniejszej publikacji coś się nie zgadza, to poinformuj nas o tym korzystając z formularza poniżej. Autor tekstu otrzyma Twoje zgłoszenie, dzięki czemu będzie mógł go poprawić, jeśli zajdzie taka potrzeba.