Control 2 oficjalnie zapowiedziane! Gra pojawi się tylko na konsolach najnowszej generacji

Control

Remedy Entertainment oficjalnie zapowiedziało Control 2, czyli kontynuację oryginalnej gry akcji z 2019 roku. Obecnie tytuł znajduje się w fazie koncepcyjnej, ale twórcy podzielili się już kilkoma szczegółami. Dobra wiadomość jest taka, że budżet opiewa na wielomilionową kwotę. Zła: produkcja pojawi się tylko na konsolach najnowszej generacji.

Control 2 oficjalnie – prace nad grą już trwają

Oficjalna grafika koncepcyjna z Control 2

Studio Remedy Entertainment oficjalnie przyznało, że pracuje nad Control 2. Chociaż tytuł znajduje się jeszcze w fazie koncepcyjnej i nie mamy nawet trailera, dowiedzieliśmy się, że powstanie na autorskim silniku Northlight, tak samo, jak pozostałe produkcje od tego dewelopera.

■■■■■ ■■■■■■■■■■■■■■■■■

Wydaniem tytułu na PC zajmie się samo Remedy, natomiast na konsolach pałeczkę przejmie włoskie 505 Games, które pomagało przy wydaniu na różne platformy pierwszej części Control, ale także Death Stranding, czy No Man’s Sky. Obie firmy podzielą się zyskami ze sprzedaży Control 2. Przy okazji warto wspomnieć, że budżet produkcji wynosi 50 milionów euro.

Zobacz też: Gry na Nintendo Switch po polsku

Niestety nie mamy nawet przybliżonej daty premiery, ale oficjalnie przyznano, że gra pojawi się tylko na PC, Xbox Series X|S i PlayStation 5. Użytkownicy poprzedniej generacji muszą obejść się smakiem. Z drugiej strony Control 2 będzie mógło w pełni wykorzystać potencjał najnowszych konsol. Pozostaje nam tylko czekać na kolejne ogłoszenia.

O autorze
Szymon Greloch
Autor

Nerd pełną gębą. Uwielbia strategie i gry sieciowe, w szczególności MOBA. Od małego przykuty do komputera, spędził przy pierwszym Down of War i Gothicach większość młodości. Do dzisiaj czeka na dobrą grę o Custodes z Warhammera 40k. Wcześniej mocno związany z HotSem, dzisiaj delektuje się pełnią gamingu. W wolnych chwilach pomaga przy organizacji wydarzeń masowych związanych z fantastyką.

Liczba wpisów: 112 (w redakcji od 25.10.2022)

Niektóre odnośniki w powyższej publikacji to linki afiliacyjne. Jeżeli klikniesz taki link i dokonasz zakupu, otrzymamy niewielką prowizję, a Ty nie poniesiesz żadnych dodatkowych kosztów. | Etyka redakcyjna

Dyskusja na temat wpisu

Prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi. Mimo że pozwalamy na komentowanie osobom bez konta na platformie Disqus, to i tak zalecamy jego założenie, bo wpisy gości często trafiają do spamu.

Ładowanie kolejnych wpisów...
REKORDOWA PROMOCJA! SKORZYSTAJ, PÓKI TRWA
Zgłaszanie błędu

Błędy zdarzają sie każdemu, nawet nam. Jeżeli uważasz, że w niniejszej publikacji coś się nie zgadza, to poinformuj nas o tym korzystając z formularza poniżej. Autor tekstu otrzyma Twoje zgłoszenie, dzięki czemu będzie mógł go poprawić, jeśli zajdzie taka potrzeba.