Counter Strike 2 nadchodzi? Valve rejestruje nowy znak towarowy i podsyca tym spekulacje

Counter Strike Global Offensive

Plotki i spekulacje na temat Counter Strike 2 w kilku ostatnich tygodniach wręcz zalewają sieć i rozbudzają nadzieje (lub obawy) fanów. Na początku tego miesiąca w bazie danych sterowników Nvidia pojawiła się bardzo ciekawa poszlaka, która pozwoliła stwierdzić, że Valve faktycznie może dłubać nad takim projektem. Nowe posunięcia korporacji odpowiadającej za platformę Steam znowu wywołały masę przypuszczeń.

Valve złożyło wniosek o rejestracje nowego znaku towarowego powiązanego z marką Counter Strike oraz CS:GO

Counter Strike 2 rejestracja znaku towarowego
Wniosek o rejestracje znaku towarowego „CS2” przez Valve

Portal PCGamesN dotarł do dokumentów, z których wynika, że 14 marca 2023 roku Valve wystąpiło do USPTO (ang. United States Patent and Trademark Office — amerykański urząd zajmujący się rejestracją patentów i znaków towarowych) z wnioskiem o zarejestrowanie znaku towarowego czegoś o nazwie „CS2”.

Oczywiście wszystkie znaki na niebie i ziemi wskazują, że chodzi o Counter Strike 2, które w planach korporacji jest ponoć od dłuższego czasu, a którego debiut ma odbyć się — według niektórych źródeł — w relatywnie niedalekiej przyszłości.

Ponadto udostępnione dokumenty jasno pokazują, że ów znak powiązany jest z innymi markami Valve, czyli Counter Strike oraz CS:GO.

Przeczytaj też: Smartfon do 1000 zł — najlepsze modele

Na chwilę obecną są to jedyne tak konkretne informacje jakie pojawiły się na temat Counter Strike 2, jednak pokazują one dobitnie, że Valve pracuje nad czymś i ma wobec enigmatycznego projektu bardzo konkretne plany. Kiedy możemy spodziewać się oficjalnych komunikatów ze strony korporacji sterowanej przez Gabe’a Newella? Tego niestety nie wiadomo.

Niektóre odnośniki w niniejszej publikacji to linki afiliacyjne. Klikając w nie, nie ponosisz żadnych kosztów, a jednocześnie wspierasz rozwój portalu.

Dyskusja na temat wpisu

Prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi. Mimo że pozwalamy na komentowanie osobom bez konta na platformie Disqus, to i tak zalecamy jego założenie, bo wpisy gości często trafiają do spamu.

Okazja tylko do 12 czerwca lub wyczerpania zapasów!
Zgłaszanie błędu

Błędy zdarzają sie każdemu, nawet nam. Jeżeli uważasz, że w niniejszej publikacji coś się nie zgadza, to poinformuj nas o tym korzystając z formularza poniżej. Autor tekstu otrzyma Twoje zgłoszenie, dzięki czemu będzie mógł go poprawić, jeśli zajdzie taka potrzeba.