Counter Strike 2 już niebawem? Znany e-sportowy dziennikarz twierdzi, że gra jest „tuż za rogiem”

Counter Strike Global Offensive

Counter Strike Global Offensive to bez wątpienia fenomen w branży gier, który nawet po ponad dekadzie od swojej premiery cieszy się niegasnącą popularnością i zapewnia Valve spore przychody. Duża w tym zasługa wszelkiego rodzaju wydarzeń e-sportowych, które za każdym razem przyciągają rzesze widzów. Jest jednak bardzo możliwe, że wkrótce w ręce graczy trafi nowa odsłona tej kultowej strzelanki, a pojawiające się nowe poszlaki rozbudzają wyobraźnię.

Według Richarda Lewisa beta Counter Strike 2 ma wystartować najpóźniej w kwietniu

Za rozbudzenie nadziei odpowiada insider kryjący się pod pseudonimem Gabe Follower 2, który znalazł w bazie danych Nvidii ciekawe wpisy sugerujące, że najnowsze sterowniki wprowadzają wsparcie dla dwóch, niewydanych jeszcze produkcji.

■■■■■ ■■■■■■■■■■■■■■■■■

Podpisane są one jako „cs2.exe” oraz „csgos2.exe” i dla wielu osób są jasnym sygnałem, że Valve w niedalekiej przyszłości zaprezentuje odświeżone wydania jednej ze swoich najbardziej renomowanych marek.

Co ciekawe, dokładniejsza analiza wykazała, że obie pozycje pojawiły się dopiero w ubiegłym miesiącu, co pozwala sugerować, że firma Gabe’a Nevella faktycznie szykuje się do jakieś dużej zapowiedzi.

Wśród pojawiających się zewsząd plotek najciekawszą z nich zdaje się ta, która głosi, iż nowe Counter Strike 2 działać będzie na silniku Source 2, a wskazuje na to nazwa pliku „csgos2”. Byłoby to spełnienie oczekiwań wielu graczy, którzy na taką przesiadkę liczą już od wielu lat.

Counter Strike Global Offensive
Counter Strike Global Offensive

Gabe Follower 2 wskazuje, że CS 2 będzie czymś w rodzaju nowej wersji do CS:GO, a co za tym idzie, gracze nie straciliby swoich przedmiotów, które zdobyli przez lata zabawy przy oryginalnej produkcji.

Do sprawy odniósł się znany e-sportowy dziennikarz — Richard Lewis — który powołując się na swoje anonimowe źródła, wskazuje, że nowe wydanie shootera od Valve powstaje już od dłuższego czasu, a wersja beta powinna pojawić się nie później niż 1 kwietnia 2023 roku.

Lewis twierdzi, że gra zaoferuje szereg usprawnień w zakresie oprawy wizualnej, optymalizacji oraz matchmakingu. Utrzymuje on jednocześnie, że część profesjonalnym graczy CS:GO testowała już w tajemnicy nową iterację gry od Valve, a miało to mieć miejsce w biurze Valve ulokowanym w Seattle.

Przeczytaj też: Gry podobne do Wiedźmina

Na ten moment są to jedynie spekulacje, plotki i poszlaki, których nie sposób jednoznacznie zweryfikować i potwierdzić. Jeśli jednak Gaben i spółka faktycznie szykują coś dla graczy, to niebawem powinniśmy poznać tego efekty. Do tego czasu warto trzymać rękę na pulsie i obserwować dalsze poczynania Valve.

O autorze
Przemysław Paterek
Redaktor działów Newsy & Promocje | Recenzent

Swoją przygodę z grami zaczynał od Mario Tennis na Gameboya Color. Wielki fan RPG-ów i strategii. Średnio co kilka miesięcy musi przejść od nowa Gothica. Zobacz więcej...

Niektóre odnośniki w powyższej publikacji to linki afiliacyjne. Jeżeli klikniesz taki link i dokonasz zakupu, otrzymamy niewielką prowizję, a Ty nie poniesiesz żadnych dodatkowych kosztów. | Etyka redakcyjna

Dyskusja na temat wpisu

Prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi. Mimo że pozwalamy na komentowanie osobom bez konta na platformie Disqus, to i tak zalecamy jego założenie, bo wpisy gości często trafiają do spamu.

Ładowanie kolejnych wpisów...
KLIKNIJ I SKORZYSTAJ Z OSTATNIEJ SZANSY NA ZAKUP XGPU DO 85% TANIEJ
Zgłaszanie błędu

Błędy zdarzają sie każdemu, nawet nam. Jeżeli uważasz, że w niniejszej publikacji coś się nie zgadza, to poinformuj nas o tym korzystając z formularza poniżej. Autor tekstu otrzyma Twoje zgłoszenie, dzięki czemu będzie mógł go poprawić, jeśli zajdzie taka potrzeba.