Ponad 4000 klatek na RTX 4090 – Counter-Strike nadal zaskakuje!

counter strike global offensive

W dobie dyskusji na temat wydajności i osiąganiu przez gry 30, 60 czy 120 klatek na sekundę, pewien twórca znany z YouTube postanowił pójść wiele kroków dalej. Udowodnił on, że Counter-Strike: Global Offensive jest w stanie wyświetlić… ponad 4000 klatek w ciągu jednej sekundy.

Ponad 4000 FPS w CS:GO

Wideo użytkownika 3kliksphilip

W ilu klatkach na sekundę powinny działać gry? Wielu stwierdziłoby, że 60 ramek wydaje się być rozwiązaniem jak najbardziej uczciwym. Bardziej wymagający stwierdzą, że satysfakcjonuje ich 120 klatek, a twórcy Gotham Knights postawią sprawę jasno, czyli zablokują licznik na zaledwie 30 obrazkach wyświetlanych w ciągu sekundy. YouTuber o nicku 3kliksphilip postanowił nie zgodzić się z żadną z wyżej wymienionych opcji. Przy pomocy swojego naprawdę potężnego PC (RTX 4090!) zagrał w Counter-Strike: Global Offensive w ponad 4000 klatek na sekundę…

Zobacz też: Kierownica do PC – najlepsze modele

Pierwotnym celem materiału było osiągnięcie wartości przekraczającej 1000, jednak w trakcie testów okazało się, że w niektórych miejscach na mapach licznik wystrzeliwuje w górę. Ostatecznie gra wyświetlona została w 4486,32 FPS, co było możliwe dzięki maksymalnemu zmniejszeniu ustawień, wyłączeniu dodatkowych opcji (m.in. interfejsu) oraz skorzystaniu z zewnętrznego urządzenia do liczenia klatek. To chyba bezapelacyjnie rekordowa wartość FPS w tej grze.

■■■■■ ■■■■■■■■■■■■■■■■■

Niektóre odnośniki w powyższej publikacji to linki afiliacyjne. Jeżeli klikniesz taki link i dokonasz zakupu, otrzymamy niewielką prowizję, a Ty nie poniesiesz żadnych dodatkowych kosztów. | Etyka redakcyjna

Zastanawiasz się nad zakupem subskrypcji Xbox Game Pass Ultimate lub PS Plus? A może chcesz robić tańsze zakupy w PlayStation Store?

Dyskusja na temat wpisu

Prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi. Mimo że pozwalamy na komentowanie osobom bez konta na platformie Disqus, to i tak zalecamy jego założenie, bo wpisy gości często trafiają do spamu.

Ładowanie kolejnych wpisów...
Kupuj taniej w PS Store
Zgłaszanie błędu

Błędy zdarzają sie każdemu, nawet nam. Jeżeli uważasz, że w niniejszej publikacji coś się nie zgadza, to poinformuj nas o tym korzystając z formularza poniżej. Autor tekstu otrzyma Twoje zgłoszenie, dzięki czemu będzie mógł go poprawić, jeśli zajdzie taka potrzeba.