Gotham Knights tylko z jednym trybem wydajności na konsolach. Decyzja WB Games rozczarowała graczy

Gotham Knights Nightwing

Od premiery Gotham Knights dzieli nas już zaledwie pięć dni. Do tej pory twórcy ze studia WB Games Montreal podzielili się z graczami wieloma informacjami na temat swojej nadchodzącej produkcji, udostępniając m.in. fabularny zwiastun premierowy. Ostatnio jednak deweloperzy przekazali, że wersja Gotham Knights na konsole pozbawiona będzie dość istotnej funkcji.

Konsolowe wersje Gotham Knights tylko w 30 klatkach na sekundę

They just responded to it only being 30 fps on console pic.twitter.com/iEbkBz5UKX

— Beware the Batman (@Batman_Beware) October 15, 2022

They just responded to it only being 30 fps on console pic.twitter.com/iEbkBz5UKX

— Beware the Batman (@Batman_Beware) October 15, 2022

Na Discordowym kanale związanym z grą jedna z pracowniczek studia — Fleur „Flaoua” Marty — poinformowała, że Gotham Knights na konsolach działać będzie tylko w 30 kl./s. Oznacza to, że konsolowcy nie otrzymają możliwości wyboru pomiędzy wydajnością a jakością grafiki. Powodem takiego stanu rzeczy mają być rozbudowane opcje kooperacji zawarte w „szczegółowym otwartym świecie”. Marty twierdzi, że z technicznego punktu widzenia obniżenie rozdzielczości w celu uzyskania większej ilości klatek nie jest wcale łatwe do implementacji.

Przeczytaj też: Najlepsze gry na PS2

Wiadomość ta dość mocno rozczarowała wielu konsolowych graczy, którzy oczekiwali debiutu Gotham Knights. Część komentujących twierdzi, że tłumaczenia WB Games Montreal nie są żadnym usprawiedliwieniem, a opcja obsługi 60 kl./s powinna być standardem. Na koniec przypominamy, że Gotham Knights zadebiutuje 21 października 2022 roku na PC, Xbox Series X|S oraz PlayStation 5.

Niektóre odnośniki w niniejszej publikacji to linki afiliacyjne. Klikając w nie, nie ponosisz żadnych kosztów, a jednocześnie wspierasz rozwój portalu.

Dyskusja na temat wpisu

Prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi. Mimo że pozwalamy na komentowanie osobom bez konta na platformie Disqus, to i tak zalecamy jego założenie, bo wpisy gości często trafiają do spamu.

Okazja tylko do 12 czerwca lub wyczerpania zapasów!
Zgłaszanie błędu

Błędy zdarzają sie każdemu, nawet nam. Jeżeli uważasz, że w niniejszej publikacji coś się nie zgadza, to poinformuj nas o tym korzystając z formularza poniżej. Autor tekstu otrzyma Twoje zgłoszenie, dzięki czemu będzie mógł go poprawić, jeśli zajdzie taka potrzeba.