Twórcy Total War przeprosili graczy. Creative Assembly chce ocieplić relacje z fanami i zapowiada zmiany

total war pharaoh

Kiepska premiera Total War Pharaoh i krytyka wokół Total War Warhammer 3 sprawiły, że w studio Creative Assembly nie układało się najlepiej. Firma popełniła kilka błędów w komunikacji z graczami, w związku z czym do sieci trafiło oświadczenie twórców. Studio nie tylko przeprasza graczy, ale także zapowiada spore zmiany i zwroty pieniędzy.

Wiceprezes Creative Assembly przeprasza graczy. Twórcy Total War zapowiadają zmiany i darmowe DLC do Pharaoh

Premiera Total War Pharaoh nie należała do najbardziej udanych – według danych SteamDB w najgorętszym momencie jednocześnie grało zaledwie 5 tysięcy osób. Gra zebrała również mieszane opinie wśród użytkowników platformy Valve, a jedynie 57% opinii jest pozytywnych. Jeżeli zaś chodzi o Total War Warhammer 3, produkcja mierzyła się z tzw. review bombingiem ze strony niezadowolonej społeczności: gracze narzekali zarówno na cenę, jak i zawartość DLC o nazwie Shadows of Change.

■■■■■ ■■■■■■■■■■■■■■■■■

Twórcy w reakcji na te wydarzenia popełnili jednak kilka błędów komunikacyjnych, w związku z czym ostatecznie pojawiło się nowe oświadczenie ze strony Creative Assembly. W długim wpisie na oficjalnej stronie gry wiceprezes studia, Roger Collum, odniósł się do sytuacji i przeprosił graczy. Przyznał, że ostatnie miesiące nie należały do najłatwiejszych, a frustracja i brak zaufania fanów Total War łamie serca zespołowi.

Widzimy zamieszanie, frustrację i brak zaufania do nas w całej społeczności i szczerze mówiąc, łamie nam to serca. Tworzymy gry, aby dawać Wam radość, dzielić się miłością do historii, fantasy i gier strategicznych. Total War jest dla nas wszystkim, dbamy o to tak samo jak Wy. Ostatnio widać, że nie udało nam się tego pokazać w naszych działaniach.

Przepraszamy.

Roger Collum

Następnie wiceprezes firmy podzielił się planami na przyszłość Total War Wargammer 3 i Total War Pharaoh. Jak zapowiada, przede wszystkim wspomniane DLC Shadows of Change otrzyma aktualizację, która ma zapewnić więcej oczekiwanych przez graczy treści. Oznacza to jednak również, że inny dodatek, który miał zadebiutować zimą – Thrones of Decay – zaliczy opóźnienie. Bardziej jasne mają być także informacje dotyczące zawartości kolejnych rozszerzeń – twórcy chcą uniknąć błędów z przeszłości.

Jeśli zaś chodzi o Total War Pharaoh, cena gry została obniżona z 289 zł do 169 zł. Ze Steama zniknęły bowiem wersje Deluxe i Dynasty. Osoby, które zakupiły produkcję w wyższej cenie, otrzymają zwrot w wysokości różnicy w kwocie. Ponadto pierwsze DLC do gry zostanie wydane w formie aktualizacji, a gracze będą mogli się nim cieszyć zupełnie za darmo.

Zobacz też: Gry offline

Pierwsze reakcje graczy na komunikat są raczej pozytywne. Użytkownicy Reddita doceniają decyzję firmę dotyczącą zwrotów pieniędzy za rozszerzone edycje Total War Pharaoh i zdają się wierzyć, że Creative Assembly poczyniło dobre kroki w kierunku ocieplenia relacji ze społecznością. Cóż, na ten moment fanom Total War pozostaje jedynie obserwować rozwój sytuacji.

Źródło: Total War, SteamDB, Steam, Reddit

Niektóre odnośniki w powyższej publikacji to linki afiliacyjne. Jeżeli klikniesz taki link i dokonasz zakupu, otrzymamy niewielką prowizję, a Ty nie poniesiesz żadnych dodatkowych kosztów. | Etyka redakcyjna

Zastanawiasz się nad zakupem subskrypcji Xbox Game Pass Ultimate lub PS Plus? A może chcesz robić tańsze zakupy w PlayStation Store?

Dyskusja na temat wpisu

Prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi. Mimo że pozwalamy na komentowanie osobom bez konta na platformie Disqus, to i tak zalecamy jego założenie, bo wpisy gości często trafiają do spamu.

Ładowanie kolejnych wpisów...
GIFTCARDY ZNÓW W PROMOCJI!
Zgłaszanie błędu

Błędy zdarzają sie każdemu, nawet nam. Jeżeli uważasz, że w niniejszej publikacji coś się nie zgadza, to poinformuj nas o tym korzystając z formularza poniżej. Autor tekstu otrzyma Twoje zgłoszenie, dzięki czemu będzie mógł go poprawić, jeśli zajdzie taka potrzeba.