Pierwsze recenzje Crisis Core Final Fantasy VII Reunion. Remaster prawie doskonały?

Sephiroth Crisis Core Final Fantasy VII Reunion

Premiera Crisis Core Final Fantasy VII Reunion ma mieć miejsce dopiero 13 grudnia, jednak embargo na recenzje skończyło się właśnie dzisiaj. Z tego też powodu w sieci zaczęły pojawiać się pierwsze opinie od redakcji, które miały przyjemność ogrywać ten tytuł przedpremierowo. Z ogółu tekstów wynika, że Square Enix stanęło na wysokości zadania i dostarczyło produkcję wysokiej jakości, choć nie wolną od wad.

Pierwsze recenzje Crisis Core Final Fantasy VII Reunion

Crisis Core Final Fantasy VII Reuniona
Crisis Core Final Fantasy VII Reunion, Zack

Większość recenzji, które pojawiły się w serwisach Opencritic oraz Metacritic wskazują, że Crisis Core Final Fantasy VII Reunion to świetnie wykonany remake. Chwalona jest przede wszystkim oprawa wizualna tego tytułu oraz poziom dopracowania detali. Portal PC Gamer stwierdził, iż produkcja ta sprawia, że stara historia i system walki wydają się zupełnie nowe. Za plus odebrana została także ogólna spójność z Final Fantasy VII Reunion, ponieważ interfejs, czcionki oraz szereg innych funkcji zostały wprost zaczerpnięte z wymienionej wyżej odsłony.

Przykładowe oceny Crisis Core Final Fantasy VII Reunion

  • PC Gamer – 86/100
  • GameSpot 8/10
  • VG247 4/5
  • God is a Geek – 7,5/10
  • PushSquare 7/10
  • PlayStation LifeStyle 8,5/10
  • Metro GameCentral – 4/10
  • Shacknews 9/10

Mimo tego tytuł ten cierpi na kilka dość poważnych problemów takich jak chociażby dość sztywne animacje czy niezbyt przemyślanie napisane linie dialogowe. W opinii niektórych krytyków Crisis Core Final Fantasy VII Reunion pomimo sporego przeskoku nadal oferuje archaiczne rozwiązania gameplayowe i za bardzo próbuje wyjaśniać fabułę Final Fantasy VII.

Przeczytaj też: Laptop gamingowy do 5000 zł

Ostateczna ocena Crisis Core Final Fantasy VII Reunion plasuje się na poziomie 79 (Opencritic) i 77 punktów (Metacritic). Według pierwszego ze wskazanych serwisów aż 81% recenzentów rekomenduję zakup tej produkcji. Jest to naprawdę imponujący wynik.

■■■■■ ■■■■■■■■■■■■■■■■■

Jak więc widać deweloperzy ze Square Enix dali radę i wypuścili na rynek naprawdę porządny i warty uwagi tytuł. Pozostaje mieć nadzieję, że na podobnym poziomie stać będzie Final Fantasy XVI, którego data premiery powinna zostać ujawniona w najbliższym czasie.

O autorze
Przemysław Paterek
Redaktor działów Newsy & Promocje | Recenzent

Swoją przygodę z grami zaczynał od Mario Tennis na Gameboya Color. Wielki fan RPG-ów i strategii. Średnio co kilka miesięcy musi przejść od nowa Gothica. Zobacz więcej...

Niektóre odnośniki w powyższej publikacji to linki afiliacyjne. Jeżeli klikniesz taki link i dokonasz zakupu, otrzymamy niewielką prowizję, a Ty nie poniesiesz żadnych dodatkowych kosztów. | Etyka redakcyjna

Zastanawiasz się nad zakupem subskrypcji Xbox Game Pass Ultimate lub PS Plus? A może chcesz robić tańsze zakupy w PlayStation Store?

Dyskusja na temat wpisu

Prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi. Mimo że pozwalamy na komentowanie osobom bez konta na platformie Disqus, to i tak zalecamy jego założenie, bo wpisy gości często trafiają do spamu.

Ładowanie kolejnych wpisów...
Kupuj taniej w PS Store
Zgłaszanie błędu

Błędy zdarzają sie każdemu, nawet nam. Jeżeli uważasz, że w niniejszej publikacji coś się nie zgadza, to poinformuj nas o tym korzystając z formularza poniżej. Autor tekstu otrzyma Twoje zgłoszenie, dzięki czemu będzie mógł go poprawić, jeśli zajdzie taka potrzeba.