Kultowa platformówka z 1997 roku dostanie remaster! Uroczy Croc powróci w uwspółcześnionej wersji

Croc Legend of the Gobbos

Istnieją takie tytuły, które wzbudzają w nas przyjemnie uczucie nostalgii i przywołują najlepsze wspomnienia. Z pewnością jedną z takich gier jest kultowy Croc: Legend of the Gobbos z 1997 roku, który swego czasu był niezwykle popularną platformówką. Dla miłośników przygód małego krokodyla pojawiły się teraz świetne wieści!

Nadchodzi remaster Croc: Legend of the Gobbos

Kilka dni temu na portalu Time Extension pojawił się obszerny artykuł, w którym znany dziennikarz James Batchelor wziął na tapet historię sympatycznego krokodyla Croca. Autor tekstu podzielił się swoją publikacją z obserwatorami na Twitterze, gdzie rozwinęła się dyskusja na temat kultowej platformówki. Jak się okazało, dziennikarz odkrył przy okazji bardzo ciekawą informację.

Batchelorowi udało się ustalić, że prawa do Croc: Legend of the Gobbos wciąż znajdują się w rękach założyciela studia Argonaut, które było odpowiedzialne za produkcję gry. Krótko po tym, do dyskusji na Twitterze niespodziewanie dołączył się Jez San – twórca przygód małego krokodyla – który przekazał fanom zaskakująco dobre wieści. W swoim wpisie San oznajmił: „Mam wieści, ale jest trochę za wcześnie, żeby je ogłaszać. „Croc HD” rozpoczął wczesny rozwój.„.

Na ten moment nie wiemy, czy czeka nas jedynie port na współczesne urządzenia, czy bardziej ambitny projekt na wzór remake’a. Choć nie znamy szczegółów, wiadomość o rozpoczęciu prac nad remasterem jest niezwykle obiecująca. Z pewnością jednak musimy uzbroić się w cierpliwość – produkcja może ukazać się dopiero za kilka lat.

Miłośnicy Croc’a na pewno pamiętają, jak dużą popularnością cieszył się tytuł po premierze w 1997 roku. W kolejnych latach pojawiła się nawet kontynuacja, Croc 2, która jednak nie powtórzyła sukcesu pierwowzoru. Planowano również wydanie trzeciej części, lecz trudna sytuacja finansowa studia nie pozwoliła na realizację tego projektu. Najnowsze doniesienia rozbudzają jednak nadzieje na powrót do uwielbianej platformówki.

Zobacz też: Najlepsze gry platformowe

Kup Crash Team Rumble

Choć długie oczekiwanie jest nieuniknione, wiadomość wzbudziła niemałą sensację wśród miłośników kultowej platformówki. W erze rosnącej potrzeby ożywiania wspomnień, wielu graczy z niecierpliwością będzie wyczekiwać kolejnych informacji na temat remastera Croc: Legend of the Gobbos. A czy wy zagrywaliście się w przygody sympatycznego krokodyla? Dajcie znać w komentarzach!

Niektóre odnośniki w powyższej publikacji to linki afiliacyjne. Jeżeli klikniesz taki link i dokonasz zakupu, otrzymamy niewielką prowizję, a Ty nie poniesiesz żadnych dodatkowych kosztów. | Etyka redakcyjna

Zastanawiasz się nad zakupem subskrypcji Xbox Game Pass Ultimate lub PS Plus? A może chcesz robić tańsze zakupy w PlayStation Store?

Dyskusja na temat wpisu

Prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi. Mimo że pozwalamy na komentowanie osobom bez konta na platformie Disqus, to i tak zalecamy jego założenie, bo wpisy gości często trafiają do spamu.

Ładowanie kolejnych wpisów...
OKAZJA ALERT
Zgłaszanie błędu

Błędy zdarzają sie każdemu, nawet nam. Jeżeli uważasz, że w niniejszej publikacji coś się nie zgadza, to poinformuj nas o tym korzystając z formularza poniżej. Autor tekstu otrzyma Twoje zgłoszenie, dzięki czemu będzie mógł go poprawić, jeśli zajdzie taka potrzeba.