Cyberpunk 2077 z wyłącznie jednym DLC. Deweloper podaje powód takiej decyzji

Cyberpunk 2077

Phantom Liberty to jedyne DLC fabularne do Cyberpunk 2077 planowane przez CD Projekt RED. Pierwotnie polskie studio chciało zaoferować przynajmniej dwa dodatki, ale przez wymagane naprawianie gry na konsolach poprzedniej generacji plany legły w gruzach. Swoje trzy grosze na ten temat dorzucił teraz Miles Tost – starszy projektant poziomów w zespole zajmującym się rozwijaniem marki Cyberpunk.

Twórca Cyberpunk 2077 wyjaśnia, dlaczego Phantom Liberty będzie jedynym DLC do gry

And, you know, for anyone wondering why "only" one #Cyberpunk2077 expansion.
Don't worry, we still got your backs, chooms! 😉 https://t.co/n6OSIRLejV

— Miles Tost (@tostspender) October 4, 2022

And, you know, for anyone wondering why "only" one #Cyberpunk2077 expansion.
Don't worry, we still got your backs, chooms! 😉 https://t.co/n6OSIRLejV

— Miles Tost (@tostspender) October 4, 2022

Deweloper udostępnił na swoim Twitterze wymowny wpis, w którym nie tylko przypomina o powstawaniu pełnoprawnej kontynuacji Cyberpunk 2077, ale także wspomina, iż jest ona głównym powodem, dlaczego przygoda V otrzyma wyłącznie jedno fabularne rozszerzenie. Post ma dać nam do zrozumienia, że zespół odpowiedzialny za ową markę nie chce dłużej rozbudowywać CP2077, a zająć się jak najszybciej opracowywaniem Cyberpunk Orion w Bostonie.

Przeczytaj też: Co to jest Upscaling?

Warto przypomnieć, że Phantom Liberty ukaże się na rynku w przyszłym roku. DLC jest tworzone wyłącznie z myślą o PC i konsolach Xbox Series X|S oraz PS5. Polscy twórcy będą mogli popuścić wodze fantazji i nie przejmować się ograniczeniami idącymi w parze z PS4 i Xbox One, więc zapowiada się na konkretne, pełne niespodzianek rozszerzenie.

Niektóre odnośniki w niniejszej publikacji to linki afiliacyjne. Klikając w nie, nie ponosisz żadnych kosztów, a jednocześnie wspierasz rozwój portalu.

Dyskusja na temat wpisu

Prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi. Mimo że pozwalamy na komentowanie osobom bez konta na platformie Disqus, to i tak zalecamy jego założenie, bo wpisy gości często trafiają do spamu.

Spora okazja!
Zgłaszanie błędu

Błędy zdarzają sie każdemu, nawet nam. Jeżeli uważasz, że w niniejszej publikacji coś się nie zgadza, to poinformuj nas o tym korzystając z formularza poniżej. Autor tekstu otrzyma Twoje zgłoszenie, dzięki czemu będzie mógł go poprawić, jeśli zajdzie taka potrzeba.