Cyberpunk 2077 Multiplayer staje się faktem! Sprawdź obiecujący projekt graczy

Cyberpunk 2077

Jedną z opcji, jaka mogła uczynić z Cyberpunk 2077 jedną z najlepszych gier w historii, jest bez wątpienia tryb wieloosobowy. Ostatecznie jednak nie doczekaliśmy się nigdy czegoś takiego, bo rodzime CD Projekt RED porzuciło te plany, a nam została tylko zabawa w trybie singleplayer. Gracze to jednak bardzo cwane bestie i właśnie ostatnio doczekaliśmy się obiecującego zalążka modułu wieloosobowego.

Cyberpunk 2077 doczeka się trybu wieloosobowego

Cyberpunk 2077 – modyfikacja CyberMP

Mowa dokładnie o modyfikacji CyberMP, która sprawia, że ostatnia produkcja CD Projekt RED doczekuje się wreszcie modułu sieciowego, który jest w stanie obsłużyć rozgrywkę wieloosobową. Brzmi to, jak spełnienia marzeń wielu osób i rzeczywiście — tak może być, choć na razie idealnie nie jest, a przynajmniej na razie.

■■■■■ ■■■■■■■■■■■■■■■■■

Modyfikacja CyperMP jest na razie na bardzo wczesnym etapie rozwoju i dręczy go jeszcze wiele problemów natury technicznej. Pojawiają się dość spore problemy z desynchronizacją między graczami, animacje innych osób w zasadzie w ogóle nie istnieją, a sam zakres działania moda jest ograniczony.

W tym miejscu warto też podkreślić, że ów projekt nie będzie obsługiwać trybu kooperacji. Z tego też powodu warto o nim myśleć w kontekście czegoś podobnego do GTA Online, gdzie wszystko dzieje się niezależnie od głównej fabuły i jest to swoista piaskownica do zabawy ze znajomymi. Nadal jednak jest to coś, co można mieć na oku nawet z faktu czystej ciekawości.

Okno premierowe dla tego moda jest nieznane, choć można spodziewać się, że w 2025 roku doczekamy się kolejnych sesji beta. Całkiem rozsądnym wydaje się, że CyberMP zadebiutuje w 2026 lub nawet 2027 roku. Biorąc pod uwagę rozmiar i złożoność takiego moda, tak raczej nie ma w tym nic dziwnego.

Źródło: dsogaming.com

O autorze
Przemysław Paterek
Redaktor działów Newsy & Promocje | Recenzent

Swoją przygodę z grami zaczynał od Mario Tennis na Gameboya Color. Wielki fan RPG-ów i strategii. Średnio co kilka miesięcy musi przejść od nowa Gothica. Zobacz więcej...

Niektóre odnośniki w powyższej publikacji to linki afiliacyjne. Jeżeli klikniesz taki link i dokonasz zakupu, otrzymamy niewielką prowizję, a Ty nie poniesiesz żadnych dodatkowych kosztów. | Etyka redakcyjna

Dyskusja na temat wpisu

Prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi. Mimo że pozwalamy na komentowanie osobom bez konta na platformie Disqus, to i tak zalecamy jego założenie, bo wpisy gości często trafiają do spamu.

Ładowanie kolejnych wpisów...
KLIKNIJ I SKORZYSTAJ Z OSTATNIEJ SZANSY NA ZAKUP XGPU DO 85% TANIEJ
Zgłaszanie błędu

Błędy zdarzają sie każdemu, nawet nam. Jeżeli uważasz, że w niniejszej publikacji coś się nie zgadza, to poinformuj nas o tym korzystając z formularza poniżej. Autor tekstu otrzyma Twoje zgłoszenie, dzięki czemu będzie mógł go poprawić, jeśli zajdzie taka potrzeba.