Cyberpunk 2077 bez multiplayera z powodu słabego startu. CDPR musiał zmienić swoje priorytety

Cyberpunk 2077

Premiera Cyberpunka 2077 nie obyła się bez poważnych problemów. Gra miała ciężki start, co odczuła w opiniach recenzentów i graczy. Jak się okazuje, miało to wpływ na planowaną przez CD Projekt RED mapę rozwoju projektu – wypadł z niej m.in. tryb multiplayer.

Multiplayer do Cyberpunka 2077 „musiał odejść”

Zwiastun Cyberpunk 2077

Nowe informacje wydobył na światło dzienne portal Eurogamer, którego redaktorzy mogli odwiedzić siedzibę polskiego studia i zadać twórcom kilka pytań. Za sprawą przeprowadzonego wywiadu możemy dowiedzieć się, że Redzi po premierze gry musieli przemodelować system rozwoju gry. I chociaż dziś czekamy już na wersję GOTY Cyberpunka 2077, to wtedy producent musiał przede wszystkim skupić się na naprawie najeżonego błędami trybu dla jednego gracza.

Priorytetem było, żeby główne doświadczenie (rozgrywka jednoosobowa) działało naprawdę dobrze. I zasadniczo zmiana priorytetów oznaczała, że inne projekty z działu Badań i rozwoju musiały odejść. Chcieliśmy przygotować dla Cyberpunka wiele rzeczy jednocześnie, a musieliśmy skupić się i zapytać „okej, co jest ważną częścią? Tak, sprawimy, że to będzie naprawdę dobre.”

Philipp Weber, Senior Quest Designer Cyberpunka 2077

Przeorientowanie zasobów na naprawę gry sprawiło, że w Cyberpunku 2077 nie pojawił się tryb multiplayer. Rok temu deweloperzy przyznali za to, że rozważali stworzenie samodzielnej gry sieciowej osadzonej w cyberpunkowej konwersji, ale pomysł ten został również odrzucony.

Multiplayer dla wszystkich franczyz CDPR-u? Firma jest na tak

CD Projekt RED zmienił swoją politykę i chciałby zaoferować nam coś innego niż tworzenie pojedynczych, dużych trybów sieciowych dla swoich gier. Zamiast tego powstaje technologia pozwalająca na wprowadzenie trybu online do wszystkich gier polskiego dewelopera. Miałaby być ona zintegrowana z przyszłymi produkcjami studia.

Graczy, którzy zamartwiają się, że polskie studio pójdzie w tytuły multiplayer, uspokoił Adam Kiciński, prezes zarządu CD Projekt RED. Według niego firma nie porzuci tworzenia nastawionych na fabułę produkcji AAA.

Zobacz też: Najlepsze laptopy gamingowe do 5000 zł

Podkreślmy, że CD Projekt RED tworzy jednoosobowe, napędzane historią gry AAA z gatunku RPG – to się nie zmienia. Zmianie ulega nasze długoterminowe podejście do sieci […]. Nie chcemy przesadzić i stracić naszego DNA trybu dla jednego gracza. Chcemy postawić przemyślane kroki, aby zbudować solidne możliwości online.

Adam Kiciński

O multiplayerze mówiło się w kontekście Cyberpunka 2077 dużo, ale jak na razie brak dotyczących go solidnych konkretów. Wiemy za to, że CD Projekt RED przenosi zespół odpowiedzialny za grę do Bostonu w USA, aby tam pracował nad następną częścią gry.

Niektóre odnośniki w niniejszej publikacji to linki afiliacyjne. Klikając w nie, nie ponosisz żadnych kosztów, a jednocześnie wspierasz rozwój portalu.

Dyskusja na temat wpisu

Prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi. Mimo że pozwalamy na komentowanie osobom bez konta na platformie Disqus, to i tak zalecamy jego założenie, bo wpisy gości często trafiają do spamu.

Super okazja!
Z