Cyberpunk 2077 otrzymał nowe wymagania sprzętowe. CD Projekt RED kończy wsparcie dla dysków HDD

Cyberpunk 2077 Phantom Liberty Johny silverhand

Jednym z ważniejszych elementów wczorajszego wydarzenia Xbox Games Showcase okazało się ujawnienie daty premiery dodatku Phantom Liberty do Cyberpunka 2077. Krótko po tym CD Projekt RED ujawniło oficjalne wymagania sprzętowe, które nie tyczą się tyle samego rozszerzenia, co samej gry, która od premiery w 2020 roku przeszła naprawdę sporo poprawek. Zmiany są zauważalne, choć jedna z informacji powinna szczególnie zainteresować posiadaczy niektórych, nieco starszych komputerów.

Cyberpunk 2077 z nowymi wymaganiami przy okazji premiery dodatku Phantom Liberty

CD Projekt RED aktualizując wymagania sprzętowe dla Cyberpunka 2077 przy okazji premiery dodatku Phantom Liberty postanowiło podzielić je na sześć progów, z czego aż trzy dotyczyć będą włączonego Ray Tracingu. Warto podkreślić, że nowe wymagania uwzględniają też karty graficzne i procesory, które nie były dostępne w dniu premiery gry od CD Projekt RED.

Wartym podkreślenia jest także fakt, że minimalna zalecana konfiguracja uwzględnia teraz rozgrywkę w rozdzielczości 1080p przy utrzymaniu „średnio 30 FPS-ów” w niskich detalach graficznych. Przy tej okazji deweloperzy oficjalnie zaprzestali wsparcia dla dysków HDD w przypadku minimalnych wymagań. Powód tego jest prozaiczny — dyski SSD cechują się większą szybkością, a co za tym idzie lepszą wydajnością.

Naturalnie nie oznacza to, że posiadacze „twardzieli” będą musieli szukać dodatkowych rozwiązań, aby włączyć grę. Cyberpunk 2077 nadal będzie się uruchamiał, jednak „Redzi” nie gwarantują poprawnego działania, przestali oni bowiem testować swój tytuł pod tym kątem.

Przeczytaj też: Ranking słuchawek bezprzewodowych douszcznych

Kup Cyberpunk 2077

Tego rodzaju zmiany raczej nie powinny dziwić, zwłaszcza że gra od swojego debiutu przeszła sporo zmian i nowości, w tym wzbogaciła się o specjalny tryb RT Overdrive. Do tej pory jednak posiadacze najmocniejszych konfiguracji musieli trochę „po omacku” oceniać na jakim progu wydajności Cyberpunk 2077 zadziała na ich sprzęcie. Teraz jednak powinno być to znacznie łatwiejsze.

Niektóre odnośniki w powyższej publikacji to linki afiliacyjne. Jeżeli klikniesz taki link i dokonasz zakupu, otrzymamy niewielką prowizję, a Ty nie poniesiesz żadnych dodatkowych kosztów. | Etyka redakcyjna

Zastanawiasz się nad zakupem subskrypcji Xbox Game Pass Ultimate lub PS Plus? A może chcesz robić tańsze zakupy w PlayStation Store?

Dyskusja na temat wpisu

Prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi. Mimo że pozwalamy na komentowanie osobom bez konta na platformie Disqus, to i tak zalecamy jego założenie, bo wpisy gości często trafiają do spamu.

Ładowanie kolejnych wpisów...
OKAZJA ALERT
Zgłaszanie błędu

Błędy zdarzają sie każdemu, nawet nam. Jeżeli uważasz, że w niniejszej publikacji coś się nie zgadza, to poinformuj nas o tym korzystając z formularza poniżej. Autor tekstu otrzyma Twoje zgłoszenie, dzięki czemu będzie mógł go poprawić, jeśli zajdzie taka potrzeba.