Cyberpunk 2077 Orion ewoluuje niczym gry z serii Wiedźmin. CD Projekt RED ma pomysł na markę

Wiedźmin i Cyberpunk 2077

Na temat kłopotliwego startu Cyberpunka 2077 w 2020 roku napisano już wiele w ciągu trzech lat od premiery. W przypadku premiery pierwszego Wiedźmina w 2007 roku CD Projekt RED też było krytykowane za kilka rozwiązań, które nawet w tamtym czasie zdawały się nieintuicyjne i po prostu dziwne.

Mimo wszystko na przestrzeni lat historia Geralta z Rivii w wydaniu polskiego studia przeszła szereg poważnych zmian, co ostatecznie doprowadziło do wydania świetnej pozycji, jaką bezapelacyjnie był Wiedźmin 3. „Redzi” najwidoczniej mają podobne plany wobec swojej dystopinej marki pełnej akcji i wszczepów.

Cyberpunk 2077 Orion będzie efektem ewolucji, jaką przeprowadzi CD Projekt RED

Cyberpunk 2077 Orion
Cyberpunk 2077 Orion

Podczas ostatniej rozmowy z portalem PC Gamer reżyser narracji CD Projekt RED — Igor Sarzyński — stwierdził, że marka Cyberpunk przejdzie podobną ewolucję, jakiej doświadczył Wiedźmin. Deweloper przyznał, że nie wszystkie zaimplementowane początkowo elementy zadziałały podczas tworzenia przygody w Night City, jednak dla studia było to pierwsze przedsięwzięcie w futurystycznym świecie.

Cyberpunk 2077 był naszym pierwszym przedsięwzięciem w futurystycznym świecie science-fiction z mnóstwem nowych mechanik rozgrywki, tonu narracji, motywów i kierownictwa artystycznego. Niektóre elementy działały niemal od razu po wyjęciu z pudełka, takie jak grafika, projekt miasta, muzyka, interaktywny system scen, style gry. Inne aspekty, takie jak rozwój postaci, interaktywność NPC i optymalizacja, wymagały więcej czasu. To naturalne; Nie da się wszystkiego przybić za pierwszym razem.

Igor Sarzyński

Przyznał, że nie da się zrobić wszystkie za jednym razem i z tego też powodu dopracowanie takich aspektów, jak optymalizacja, rozwój postaci czy zachowania NPC wymagały więcej czasu. Teraz gdy twórcy są wreszcie zadowoleni z poczynionych postępów, mogą jeszcze bardziej skupić się na stworzeniu bardziej spójnej i wciągającej gry.

Owego progresu mogliśmy doświadczyć dzięki aktualizacji 2.0 oraz dodatkowi Phantom Liberty, które rzeczywiści dość mocno wpłynęły na obraz Cyberpunka 2077. Wspominanej przez Sarzyńskiego ewolucji marki można więc upatrywać właśnie w ostatnich działaniach CD Projekt RED.

Przeczytaj też: Gry podobne do Uncharted

Przyglądając się bliżej historii kolejnych gier „Redów”, rzeczywiście można dostrzec, że studio uczyło się na własnych błędach, sprawiając, że kolejne ich gry znacząco podnosiły poprzeczkę. Najwidoczniej przed polskim studiem jeszcze sporo pracy, ale cieszyć może, że ekipa odpowiedzialna za Cyberpunk 2077 Orion zdaje się świadoma kierunku w którym zmierza. Oczywiście o ostatecznych efektach przekonamy się dopiero po premierze gry, a to na razie pieśń bardzo odległej przyszłości.

Niektóre odnośniki w powyższej publikacji to linki afiliacyjne. Jeżeli klikniesz taki link i dokonasz zakupu, otrzymamy niewielką prowizję, a Ty nie poniesiesz żadnych dodatkowych kosztów. | Etyka redakcyjna

Zastanawiasz się nad zakupem subskrypcji Xbox Game Pass Ultimate lub PS Plus? A może chcesz robić tańsze zakupy w PlayStation Store?

Dyskusja na temat wpisu

Prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi. Mimo że pozwalamy na komentowanie osobom bez konta na platformie Disqus, to i tak zalecamy jego założenie, bo wpisy gości często trafiają do spamu.

Ładowanie kolejnych wpisów...
Promocja wciąż dostępna!
Zgłaszanie błędu

Błędy zdarzają sie każdemu, nawet nam. Jeżeli uważasz, że w niniejszej publikacji coś się nie zgadza, to poinformuj nas o tym korzystając z formularza poniżej. Autor tekstu otrzyma Twoje zgłoszenie, dzięki czemu będzie mógł go poprawić, jeśli zajdzie taka potrzeba.