Cyberpunk 2077 Phantom Liberty może zająć sporo miejsca na dysku. Znamy rozmiar gry na PS5

Cyberpunk 2077 Phantom Liberty Idris Elba

Do premiery Cyberpunk 2077 Phantom Liberty pozostało ponad dwa tygodnie, a to oznacza, że w najbliższych dniach będziemy poznawać coraz to nowe szczegóły związane z techniczną stroną tego dodatku. Jedną z takich rzeczy jest bez wątpienia rozmiar rozszerzenia, które niebawem trafi do graczy. Nowe doniesienia potwierdzają w pewien sposób, że niektórzy powinni przygotować się na sporo pobierania.

Rozmiar Cyberpunk 2077 Phantom Liberty na PS5 może zaskoczyć

Zgodnie ze wpisem udostępnionym przez PlayStation Game Size wszyscy, którzy zechcą przeżyć przygodę zaoferowaną w ramach Phantom Liberty, muszą przygotować się uprzednio na pobranie 32,9 GB danych. Biorąc pod uwagę, mowa wyłącznie o rozszerzeniu, tak trzeba przyznać, że jest to całkiem sporo.

Dla porównania można tutaj przytoczyć dodatek Krew i Wino do Wiedźmina 3, który w momencie debiutu ważył „zaledwie” od 10 do 15 GB danych.

Warto jednak pamiętać, że ilość danych do pobrania nie zawsze równa się ostatecznemu rozmiarowi danej gry lub dodatku. Dzięki takim technologiom jak m.in. Oodle Kraken możliwa jest bardzo mocna kompresja plików, co z całą pewnością docenią osoby, które posiadają niezbyt szybkie łącze internetowe.

Lepszy pogląd na rozmiar Phantom Liberty po instalacji daje nam sklep Steam, gdzie w ramach wymagań sprzętowych pojawiła się informacja o konieczności posiadania aż 70 GB wolnego miejsca na dysku.

Przeczytaj też: Laptop gamingowy do 4500 zł

Kup Cyberpunk 2077 Phantom Liberty

Na koniec przypominamy, że Cyberpunk 2077 Phantom Liberty zadebiutuje już 26 września 2023 roku na PC, PS5 oraz Xbox Series X|S. Będzie to pierwszy, a zarazem ostatni dodatek, jaki rozszerzający historię Night City, jaki trafi do graczy. Czekacie na nowe przygody V? Dajcie znać w komentarzach!

Niektóre odnośniki w powyższej publikacji to linki afiliacyjne. Jeżeli klikniesz taki link i dokonasz zakupu, otrzymamy niewielką prowizję, a Ty nie poniesiesz żadnych dodatkowych kosztów. | Etyka redakcyjna

Zastanawiasz się nad zakupem subskrypcji Xbox Game Pass Ultimate lub PS Plus? A może chcesz robić tańsze zakupy w PlayStation Store?

Dyskusja na temat wpisu

Prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi. Mimo że pozwalamy na komentowanie osobom bez konta na platformie Disqus, to i tak zalecamy jego założenie, bo wpisy gości często trafiają do spamu.

Ładowanie kolejnych wpisów...
OKAZJA ALERT
Zgłaszanie błędu

Błędy zdarzają sie każdemu, nawet nam. Jeżeli uważasz, że w niniejszej publikacji coś się nie zgadza, to poinformuj nas o tym korzystając z formularza poniżej. Autor tekstu otrzyma Twoje zgłoszenie, dzięki czemu będzie mógł go poprawić, jeśli zajdzie taka potrzeba.