Pudełkowy Cyberpunk 2077: Ultimate Edition okrojony na PS5 względem Xboxa! Niejasne tłumaczenie twórców

Cyberpunk 2077 Ultimate Edition

Dzisiaj studio CD Projekt RED oficjalnie zaprezentowało nowe wydanie Cyberpunka 2077. Zgodnie z informacjami udostępnionymi przez twórców, jedynie pudełkowa edycja na konsolę Xbox Series X będzie zawierała nośnik zarówno z podstawową wersją gry, jak i fabularnym rozszerzeniem Phantom Liberty. Posiadacze PlaySation 5 nie kryją rozczarowania decyzją „Redów”.

Pudełkowa wersja Cyberpunk 2077: Ultimate Edition bez dodatku na płycie na PlayStation 5

Marcin Momot, dyrektor. ds społeczności CD Projekt RED, na swoim profilu na portalu X (dawniej Twitter) podał przyczynę zaistniałej sytuacji. W krótkim wpisie stwierdził, że to odrębne dla każdej platformy „wymagania techniczne” przyczyniły się do zastąpienia płyty cyfrowym kodem do aktywowania w PlayStation Store.

Mimo braku dalszych wyjaśnień spekuluje się, iż studio CD Projekt RED chciało w ten sposób zaoszczędzić czas i pieniądze. Wydanie na fizycznym nośniku zarówno podstawowej wersji gry, jak i rozszerzenia Phantom Liberty miałoby wiązać się z koniecznością przygotowania osobnego buildu oraz ponownym oczekiwaniem na certyfikację ze strony Sony.

Pod wpisem Momota nie brakuje komentarzy napisanych przez zaskoczonych i rozczarowanych fanów. Cześć osób otwarcie zadeklarowała, że nie zamierza kupować pudełkowego wydania Cyberpunk 2077: Ultimate Edition, dopóki wersja na PlayStation 5 nie zostanie wzbogacona o dodatkową płytę z rozszerzeniem. Inni namawiają CD Projekt RED do zmiany decyzji, nawet jeżeli skutkowałoby to przesunięciem daty premiery.

Przeczytaj także: Najlepsze gry podobne do Cyberpunka 2077

Cyberpunk 2077: Ultimate Edition trafi do sprzedaży 5 grudnia 2023 roku na PC, Xbox Series X|S i PlayStation 5. Aktualnie nieznania jest oficjalna cena nowego wydania.

Niektóre odnośniki w powyższej publikacji to linki afiliacyjne. Jeżeli klikniesz taki link i dokonasz zakupu, otrzymamy niewielką prowizję, a Ty nie poniesiesz żadnych dodatkowych kosztów. | Etyka redakcyjna

Zastanawiasz się nad zakupem subskrypcji Xbox Game Pass Ultimate lub PS Plus? A może chcesz robić tańsze zakupy w PlayStation Store?

Dyskusja na temat wpisu

Prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi. Mimo że pozwalamy na komentowanie osobom bez konta na platformie Disqus, to i tak zalecamy jego założenie, bo wpisy gości często trafiają do spamu.

Ładowanie kolejnych wpisów...
Promocja wciąż dostępna!
Zgłaszanie błędu

Błędy zdarzają sie każdemu, nawet nam. Jeżeli uważasz, że w niniejszej publikacji coś się nie zgadza, to poinformuj nas o tym korzystając z formularza poniżej. Autor tekstu otrzyma Twoje zgłoszenie, dzięki czemu będzie mógł go poprawić, jeśli zajdzie taka potrzeba.