Cyberpunk Orion „przesunie granice”, których nie osiągnięto w poprzedniej części! Deweloperzy tłumaczą

Cyberpunk 2077 Johnny Silverhand

Ogłoszenie prac i kolejne aktualizacje na temat zespołu odpowiedzialnego za Cyberpunk Orion sprawiły, że wielu graczy po prostu nie może doczekać się kolejnych wieści na temat tej pozycji. Nawet ostatnio deweloperzy w jednym z podcastów stwierdzili, że będzie to bardziej „amerykańska” gra niż pierwsza część, a przeniesienie studia do USA ma w tym pomóc. Okazuje się, że ekipa odpowiedzialna za ten projekt ma wobec tej produkcji ambitne plany związane z kreacją świata.

Cyberpunk Orion chce bardziej podnosić kwestię tematów ważnych społecznie

Cyberpunk 2077 Orion
Cyberpunk 2077 Orion

W wydanym niedawno odcinku podcastu AnswerRed zastępca dyrektora Cyberpunka Orion — Paweł Sasko — poruszył kwestie granic, których nie udało się przesunąć Cyberpunkowi 2077. Zdaniem dewelopera chodzi przede wszystkim o komentarze społeczne, jakie może nieść za sobą gra i tutaj jako przykład podano kryzys bezdomności, który w dystopijnym świecie zdaje się być jednym z bardziej palących elementów takiej rzeczywistości.

■■■■■ ■■■■■■■■■■■■■■■■■

Widzę, że na przykład w niektórych miejscach nie przesunęliśmy dostatecznie daleko. Na przykład, powiedzmy, kryzys bezdomności. Kiedy na to patrzę, myślę: W [Cyberpunk 2077] nie byliśmy wystarczająco daleko. Myśleliśmy, że jesteśmy dystopijni, ale po prostu dotknęliśmy powierzchni.

Paweł Sasko

W temacie tym wypowiedział się także Dan Hernberg, który także stwierdził, że taka sceneria pozwala ekipie z CD Projekt RED na eksplorację tematów, ale w bardzo przejmujący sposób.

Myślę, że naprawdę fajną rzeczą w Cyberpunku — i związanej z nim dystopijnej przyszłości — jest to, że ma tak duże znaczenie dla dnia dzisiejszego, z megakorporacjami, ludźmi na marginesie, wiesz, ludźmi, których po prostu wykorzystuje się, przepaścią majątkową, tych wszystkich ludzi.

Dan Hernberg

Wychodzi więc na to, że poza rozbudowaną warstwą rozgrywki nadchodzący projekt od CD Projekt RED ma być swego rodzaju nośnikiem pewnych istotnych społecznie tematów, choć przedstawionych w bardziej futurystycznej perspektywie. Coś takiego może dodać całej produkcji dodatkowej głębi, której akurat Cyberpunk 2077 nie miał.

Na razie jednak jest zdecydowanie za wcześnie, aby stwierdzić, jak realizacja tych planów wyjdzie ekipie odpowiedzialnej za tę pozycję. W końcu do premiery Cyberpunk Orion jeszcze długa droga, która pełna będzie przeszkód i problemów.

Źródło: gamingbolt.com

O autorze
Przemysław Paterek
Redaktor działów Newsy & Promocje | Recenzent

Swoją przygodę z grami zaczynał od Mario Tennis na Gameboya Color. Wielki fan RPG-ów i strategii. Średnio co kilka miesięcy musi przejść od nowa Gothica. Zobacz więcej...

Niektóre odnośniki w powyższej publikacji to linki afiliacyjne. Jeżeli klikniesz taki link i dokonasz zakupu, otrzymamy niewielką prowizję, a Ty nie poniesiesz żadnych dodatkowych kosztów. | Etyka redakcyjna

Dyskusja na temat wpisu

Prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi. Mimo że pozwalamy na komentowanie osobom bez konta na platformie Disqus, to i tak zalecamy jego założenie, bo wpisy gości często trafiają do spamu.

Ładowanie kolejnych wpisów...
KLIKNIJ I SKORZYSTAJ Z OSTATNIEJ SZANSY NA ZAKUP XGPU DO 85% TANIEJ
Zgłaszanie błędu

Błędy zdarzają sie każdemu, nawet nam. Jeżeli uważasz, że w niniejszej publikacji coś się nie zgadza, to poinformuj nas o tym korzystając z formularza poniżej. Autor tekstu otrzyma Twoje zgłoszenie, dzięki czemu będzie mógł go poprawić, jeśli zajdzie taka potrzeba.