Cyberpunk Orion zachowa DNA pierwszej części gry. Paweł Sasko opowiada o pracach w CD Projekt RED

Cyberpunk 2077

Ekipy działające w ramach CD Projekt RED w pocie czoła pracują nad kolejnymi grami, które mają rozwijać IP Wiedźmina i Cyberpunka. Jeszcze pod koniec marca informowaliśmy, że zgodnie z planami rodzimego studia Wiedźmin 4 trafi do produkcji już w 2024 roku. Teraz nieco więcej na temat nadchodzących gier projektów studia opowiedział sam Paweł Sasko.

Paweł Sasko jest zadowolony z rozpoczęcia prac nad Cyberpunk Orion

Cyberpunk 2077
Cyberpunk 2077

W rozmowie z portalem Aftermatch Sasko potwierdził, że w momencie zakończenia prac nad dodatkiem Phantom Liberty CD Projekt RED skupiło się głównie nad tworzeniem Wiedźmina Polaris (inaczej: Wiedźmin 4). Ze słów dewelopera wynika, że ekipa odpowiedzialna do tej pory za Cyberpunka już „intensywnie pracuje” nad nową grą w uniwersum wykreowanym przez Andrzeja Sapkowskiego.

■■■■■ ■■■■■■■■■■■■■■■■■

W tym samym czasie firma powoli dłubie przy Cyberpunk Orion, choć akurat ten projekt ma być dopiero na „wczesnym etapie rozwoju”. Jest on rozwijany przez stosunkowo mały zespół, który rozmieszczony w aż trzech lokacjach: Bostonie, Polsce i Vancouver. Co ciekawe, to deweloperzy z ostatniego studia zapewniają właśnie wsparcie inżynieryjne dla całej reszty.

Cyberpunk 2077 Phantom Liberty
Cyberpunk 2077 Phantom Liberty

Sasko w kwestii kolejnej części Cyberpunka zaznaczył, że bardzo ważne jest zachowanie pewnej spójności między jedną i drugą odsłoną cyklu. Z tego też większość menedżerów i reżyserów, którzy pracowali nad pierwszą odsłoną, zajmuje się właśnie Orionem.

Większość menedżerów i większość reżyserów, którzy pracowali przy Cyberpunku i Phantom Liberty, pracuje przy nowym Cyberpunku. Niektórzy kierownicy działów również. Wszystko zależało od potrzeb projektu w danej chwili. Chcemy mieć pewność, że całe DNA zostało zachowane i nadal znajduje się w grze.

Paweł Sasko

W dalszej części rozmowy deweloper zdradził, że jest zadowolony, z faktu, iż studio zajęło się tworzeniem nowej gry. Stwierdził on, że „historia Cyberpunka 2077 została opowiedziana” i najwyższa pora ruszyć dalej.

Podoba mi się fakt, że zajęliśmy się tworzeniem kolejnej gry. Cyberpunk miał dość długi okres. Produkcja trwała cztery i pół lub pięć lat. Potem był czas, kiedy pracowaliśmy nad poprawkami i Phantom Liberty. Więc minęło już, ile, osiem lat? To dużo czasu na pracę nad tą jedną grą. Myślę, że nadszedł czas, aby przejść dalej… Zrobiliśmy to, opowiedzieliśmy naszą historię.

Paweł Sasko

Dobrze jest wiedzieć, że CD Projekt RED radzi sobie wyjątkowo dobrze w kontekście tworzonych przez siebie projektów. To może zwiastować, że na premiery kolejnych gier nie będziemy musieli zbyt długo czekać, choć też nie powinniśmy spodziewać się, że debiut nastąpi w perspektywie roku lub dwóch. Lepiej jednak, aby przygotowane przez Polaków gry debiutowały w jak najlepszym stanie i były jak najlepsze.

Źródło: Aftermath

O autorze
Przemysław Paterek
Redaktor działów Newsy & Promocje | Recenzent

Swoją przygodę z grami zaczynał od Mario Tennis na Gameboya Color. Wielki fan RPG-ów i strategii. Średnio co kilka miesięcy musi przejść od nowa Gothica. Zobacz więcej...

Niektóre odnośniki w powyższej publikacji to linki afiliacyjne. Jeżeli klikniesz taki link i dokonasz zakupu, otrzymamy niewielką prowizję, a Ty nie poniesiesz żadnych dodatkowych kosztów. | Etyka redakcyjna

Zastanawiasz się nad zakupem subskrypcji Xbox Game Pass Ultimate lub PS Plus? A może chcesz robić tańsze zakupy w PlayStation Store?

Dyskusja na temat wpisu

Prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi. Mimo że pozwalamy na komentowanie osobom bez konta na platformie Disqus, to i tak zalecamy jego założenie, bo wpisy gości często trafiają do spamu.

Ładowanie kolejnych wpisów...
Kupuj taniej w PS Store
Zgłaszanie błędu

Błędy zdarzają sie każdemu, nawet nam. Jeżeli uważasz, że w niniejszej publikacji coś się nie zgadza, to poinformuj nas o tym korzystając z formularza poniżej. Autor tekstu otrzyma Twoje zgłoszenie, dzięki czemu będzie mógł go poprawić, jeśli zajdzie taka potrzeba.