Wiedźmin 4 trafi do produkcji już w 2024 roku! CD Projekt RED potwierdza znakomite wieści

Wiedźmin 4 Geralt

Zdecydowana większość graczy z wypiekami na twarzy czeka na Wiedźmina 4, który jakiś czas temu został zapowiedziany przez CD Projekt RED. Zanim jednak dojdzie do premiery, przyjdzie nam na nią trochę poczekać. Pewnym pocieszeniem jest ostatni komunikat polskiego studia, które w ramach najnowszego raportu finansowego przekazało niezwykle ciekawe wieści.

Wiedźmin 4 – CD Projekt RED zapowiada wejście w fazę produkcji już w tym roku

Wiedźmin 3
Wiedźmin 3

W trakcie specjalnej telekonferencji otrzymaliśmy potwierdzenie, że zespół CD Projekt RED odpowiedzialny za stworzenie Wiedźmina 4 „osiągnął docelową wielkość”. Oznacza to, że studio może wejść w fazę produkcyjną gry, a to planowane jest na drugą połowę 2024 roku. Dla wszystkich fanów serii są to rewelacyjne wieści, które wskazują jasno, że do powoli zaczniemy zbliżać się do wyczekiwanej premiery.

■■■■■ ■■■■■■■■■■■■■■■■■

Z kolei zespół Polarisa rozrósł się do ponad 400 programistów, osiągając docelową wielkość umożliwiającą wejście w fazę produkcyjną. Planowana jest ona na drugą połowę roku.

Michał Nowakowski

Fakt ten pokrywa się z poprzednimi informacjami od polskiego studia, bo jeszcze w styczniu informowano o planach rozpoczęcia produkcji dokładnie w tym roku. Jeśli więc predykcje dotyczące premiery się spełnią, to na debiut przyjdzie nam poczekać do 2026 lub 2027 roku.

Nie są to jedyne wieści dotyczące projektów CD Projekt RED, bo poruszona została także kwestia Wiedźmina o nazwie kodowej Sirius. Dowiedzieliśmy się bowiem, że ekipa odpowiedzialna za spin-off marki nadal liczy sobie niespełna 40 deweloperów, co wskazuje na pewną stabilność.

Na pewno dobrze byłoby, gdyby wszystkie ekipy odpowiedzialne za te produkcje miały odpowiednio dużo czasu nie tylko na stworzenie, ale i dopieszczenie ich. Warto więc trzymać kciuki i liczyć, że za dwa lub trzy lata dostaniemy światowej klasy gry, które rzeczywiście będą naszym „towarem eksportowym”.

Źródło: VGC

Niektóre odnośniki w powyższej publikacji to linki afiliacyjne. Jeżeli klikniesz taki link i dokonasz zakupu, otrzymamy niewielką prowizję, a Ty nie poniesiesz żadnych dodatkowych kosztów. | Etyka redakcyjna

Zastanawiasz się nad zakupem subskrypcji Xbox Game Pass Ultimate lub PS Plus? A może chcesz robić tańsze zakupy w PlayStation Store?

Dyskusja na temat wpisu

Prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi. Mimo że pozwalamy na komentowanie osobom bez konta na platformie Disqus, to i tak zalecamy jego założenie, bo wpisy gości często trafiają do spamu.

Ładowanie kolejnych wpisów...
Kupuj taniej w PS Store
Zgłaszanie błędu

Błędy zdarzają sie każdemu, nawet nam. Jeżeli uważasz, że w niniejszej publikacji coś się nie zgadza, to poinformuj nas o tym korzystając z formularza poniżej. Autor tekstu otrzyma Twoje zgłoszenie, dzięki czemu będzie mógł go poprawić, jeśli zajdzie taka potrzeba.