Dark and Darker z ogromną popularnością podczas Steam Next Fest! Z tej okazji twórcy przedłużają beta testy

dark-and-darker

Wydarzenie Steam Next Fest, gdzie deweloperzy z całego świata mogli zaprezentować wersję demonstracyjne swoich nadchodzących produkcji, wczoraj dobiegł końca. Oznacza to, że poznaliśmy też produkcję, która spośród wszystkich przyciągnęła do siebie największą ilość graczy. Okazała się nią całkiem niepozorna pozycja od niezależnego studia Ironmace.

REKLAMA

Twórcy Dark and Darker postanowili przedłużyć beta testy swojej gry o dodatkowe kilka dni

Dark and Darker – gameplay wersji alfa

Podczas Steam Next Fest Dark and Darker w najlepszym momencie przyciągnęło do siebie prawie aż 108 tysięcy graczy jednocześnie, co czyni tę produkcję najpopularniejszą spośród wszystkich gier dostępnych podczas tego wydarzenia. W parze z tym rosło także zainteresowanie tym tytułem na Twitchu, gdzie według serwisu SteamDB zmagania w tym tytule oglądało prawie 180 tysięcy widzów.

Niestety, ale deweloperzy z Ironmace musieli mierzyć się także z problematycznym działaniem przeciążonych serwerów, które zdawały się nie wytrzymywać ogromnego zainteresowania. W efekcie czego rozgrywka multiplayer nie działała tak, jak powinna, a niektórzy nawet otrzymali omyłkowo bany.

Przeczytaj też: Najlepsze gry ekonomiczne

W związku z tymi problemami studio postanowiło przedłużyć dostępność wersji beta Dark and Darker do 16 lutego 2023 roku. Oznacza to, że każdy zainteresowany może poprzez platformę Steam sprawdzić, co jest powodem popularności tego nietypowego projektu. Zamierzacie przetestować Dark and Darker? Dajcie znać w komentarzach!

REKLAMA
Chcesz być na bieżąco? Obserwuj XGP.pl w Google News!

Niektóre odnośniki w niniejszej publikacji to linki afiliacyjne. Klikając w nie, nie ponosisz żadnych kosztów, a jednocześnie wspierasz rozwój portalu.

Dyskusja na temat wpisu

Prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi. Mimo że pozwalamy na komentowanie osobom bez konta na platformie Disqus, to i tak zalecamy jego założenie, bo wpisy gości często trafiają do spamu.

REKLAMA
Zobacz jak oszczędzać w PS Store!