Dark and Darker z ogromną popularnością podczas Steam Next Fest! Z tej okazji twórcy przedłużają beta testy

dark-and-darker

Wydarzenie Steam Next Fest, gdzie deweloperzy z całego świata mogli zaprezentować wersję demonstracyjne swoich nadchodzących produkcji, wczoraj dobiegł końca. Oznacza to, że poznaliśmy też produkcję, która spośród wszystkich przyciągnęła do siebie największą ilość graczy. Okazała się nią całkiem niepozorna pozycja od niezależnego studia Ironmace.

Twórcy Dark and Darker postanowili przedłużyć beta testy swojej gry o dodatkowe kilka dni

Dark and Darker – gameplay wersji alfa

Podczas Steam Next Fest Dark and Darker w najlepszym momencie przyciągnęło do siebie prawie aż 108 tysięcy graczy jednocześnie, co czyni tę produkcję najpopularniejszą spośród wszystkich gier dostępnych podczas tego wydarzenia. W parze z tym rosło także zainteresowanie tym tytułem na Twitchu, gdzie według serwisu SteamDB zmagania w tym tytule oglądało prawie 180 tysięcy widzów.

■■■■■ ■■■■■■■■■■■■■■■■■

Niestety, ale deweloperzy z Ironmace musieli mierzyć się także z problematycznym działaniem przeciążonych serwerów, które zdawały się nie wytrzymywać ogromnego zainteresowania. W efekcie czego rozgrywka multiplayer nie działała tak, jak powinna, a niektórzy nawet otrzymali omyłkowo bany.

Przeczytaj też: Najlepsze gry ekonomiczne

W związku z tymi problemami studio postanowiło przedłużyć dostępność wersji beta Dark and Darker do 16 lutego 2023 roku. Oznacza to, że każdy zainteresowany może poprzez platformę Steam sprawdzić, co jest powodem popularności tego nietypowego projektu. Zamierzacie przetestować Dark and Darker? Dajcie znać w komentarzach!

O autorze
Przemysław Paterek
Redaktor działów Newsy & Promocje | Recenzent

Swoją przygodę z grami zaczynał od Mario Tennis na Gameboya Color. Wielki fan RPG-ów i strategii. Średnio co kilka miesięcy musi przejść od nowa Gothica. Zobacz więcej...

Niektóre odnośniki w powyższej publikacji to linki afiliacyjne. Jeżeli klikniesz taki link i dokonasz zakupu, otrzymamy niewielką prowizję, a Ty nie poniesiesz żadnych dodatkowych kosztów. | Etyka redakcyjna

Dyskusja na temat wpisu

Prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi. Mimo że pozwalamy na komentowanie osobom bez konta na platformie Disqus, to i tak zalecamy jego założenie, bo wpisy gości często trafiają do spamu.

Ładowanie kolejnych wpisów...
KLIKNIJ I SKORZYSTAJ Z OSTATNIEJ SZANSY NA ZAKUP XGPU DO 85% TANIEJ
Zgłaszanie błędu

Błędy zdarzają sie każdemu, nawet nam. Jeżeli uważasz, że w niniejszej publikacji coś się nie zgadza, to poinformuj nas o tym korzystając z formularza poniżej. Autor tekstu otrzyma Twoje zgłoszenie, dzięki czemu będzie mógł go poprawić, jeśli zajdzie taka potrzeba.