Polacy są najbogatszym narodem w Europie. Tak przynajmniej twierdzą twórcy Darkest Dungeon 2

Darkest Dungeon 2

Jesteśmy już po premierze Darkest Dungeon 2. Recenzje gry są w większości pozytywne, ale jej polskich fanów napotkała pewna niemiła niespodzianka. Okazuje się bowiem, że zapłacą oni za nią niemal najwięcej nie tylko w Europie, ale też na całym świecie.

Polacy zapłacą za Darkest Dungeon 2 więcej niż gracze z Europy Zachodniej, Japonii i Stanów Zjednoczonych

SteamDB - ceny Darkest Dungeon 2
Ceny Darkest Dungeon 2 na Steamie w różnych krajach

Jak możemy dowiedzieć się ze SteamDB, za Darkest Dungeon 2 zapłacimy w Polsce 184,99 zł. Gra kosztuje więc w złotówkach więcej niż w euro, funtach brytyjskich czy amerykańskich dolarach.

I tak gracze zza Wielkiej Wody zapłacą za Darkest Dungeon 2 już tylko 166,67 zł. Australijczycy będą musieli wydać niewiele mniej, a w przypadku Japonii produkcja jest tańsza aż o niemal 25%.

Wychodzi więc na to, że producent i wydawca tytułu – Red Hook Studios – zdecydował, że Polaków stać na to, aby zapłacić za jego grę niemal najwięcej na całym świecie. Drożej jest bowiem tylko w Szwajcarii, gdzie tamtejsi gracze muszą liczyć się z wydatkiem rzędu 207,67 zł.

Zobacz też: Mikrofon do nagrywania – najlepsze modele

Co do samego Darkest Dungeon 2, gra pojawiła się na rynku wczoraj, czyli 8 maja. Na razie jest dostępna tylko na PC.

Niektóre odnośniki w niniejszej publikacji to linki afiliacyjne. Klikając w nie, nie ponosisz żadnych kosztów, a jednocześnie wspierasz rozwój portalu.

Dyskusja na temat wpisu

Prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi. Mimo że pozwalamy na komentowanie osobom bez konta na platformie Disqus, to i tak zalecamy jego założenie, bo wpisy gości często trafiają do spamu.

Okazja tylko do 12 czerwca lub wyczerpania zapasów!
Zgłaszanie błędu

Błędy zdarzają sie każdemu, nawet nam. Jeżeli uważasz, że w niniejszej publikacji coś się nie zgadza, to poinformuj nas o tym korzystając z formularza poniżej. Autor tekstu otrzyma Twoje zgłoszenie, dzięki czemu będzie mógł go poprawić, jeśli zajdzie taka potrzeba.