Pierwsze recenzje Darkest Dungeon 2 trafiły do sieci. Jest ciężko, jest mrocznie, czyli tak jak powinno

Darkest Dungeon 2

Po wielu zapowiedziach i latach oczekiwania Darkest Dungeon 2 wczoraj wreszcie opuściło odmęty wczesnego dostępu. Ostatnimi czasy twórcy, chcąc przygotować się na ten moment, udostępnili graczom mały wycinek swojego dzieła w ramach wersji demo, a przed samym debiutem gra otrzymała konkretną aktualizację. Okazuje się, że takie działania opłaciły się deweloperom, a znalazło to swoje odzwierciedlenie w recenzjach tej pozycji.

Pierwsze recenzje Darkest Dungeon 2

Darkest Dungeon 2 – trailer

W wielu recenzjach podkreślone zostało, że Darkest Dungeon 2 przede wszystkim mnóstwo aspektów, które już w przypadku pierwszej części działało bardzo dobrze, choć przy pierwszym kontakcie można odnieść wrażenie, że mamy do czynienia z remakiem niż pełnoprawnym sequelem.

■■■■■ ■■■■■■■■■■■■■■■■■

Chwalonym aspektem jest rozgrywka oparta bardziej o schematy rogue-lite, która jeszcze bardziej zachęca do poznawania tego tytułu. Podkreślone zostało, że co chwile gracze zmuszani są do podejmowania trudnych decyzji, a dodatkowym czynnikiem utrudniającym życie jest konieczność sprawnego zarządzania zasobami.

Przykładowe recenzje Darkest Dungeon 2

  • The Games Machine 9,5/10
  • Twinfinite – 4,5/10
  • GameBlast 9/10
  • Checkpoint Gaming 9/10
  • GamingBolt – 8/10
  • Gameffine – 83/10
  • Worth Playing – 8/10
  • MMoinGame – 7/10
  • IGN – 7/10

Jednym z bardziej krytykowanych aspektów okazał się niewystarczający poziom wprowadzania graczy w niektóre mechaniki, pojawiające się w najnowszym dziele Red Hook Studios. W efekcie tego nowi gracze, którzy zasiądą do tego dzieła, mogą czuć się mocno przytłoczeni.

Przeczytaj też: Mikrofon do nagrywania — najlepsze modele

Ostatecznie Darkest Dungeon 2 w serwisie OpenCritic uzyskał ocenę na poziomie 82 punktów, a aż 93% recenzentów poleca zakup tej produkcji. Jest to więc wynik bardzo mocno zbliżony do tego, który uzyskała pierwsza odsłona (83-84 punkty). Wychodzi więc na to, że deweloperzy stanęli na wysokości zadania i dostarczyli grę przynajmniej tak dobrą, jak oryginał.

O autorze
Przemysław Paterek
Redaktor działów Newsy & Promocje | Recenzent

Swoją przygodę z grami zaczynał od Mario Tennis na Gameboya Color. Wielki fan RPG-ów i strategii. Średnio co kilka miesięcy musi przejść od nowa Gothica. Zobacz więcej...

Niektóre odnośniki w powyższej publikacji to linki afiliacyjne. Jeżeli klikniesz taki link i dokonasz zakupu, otrzymamy niewielką prowizję, a Ty nie poniesiesz żadnych dodatkowych kosztów. | Etyka redakcyjna

Dyskusja na temat wpisu

Prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi. Mimo że pozwalamy na komentowanie osobom bez konta na platformie Disqus, to i tak zalecamy jego założenie, bo wpisy gości często trafiają do spamu.

Ładowanie kolejnych wpisów...
KLIKNIJ I SKORZYSTAJ Z OSTATNIEJ SZANSY NA ZAKUP XGPU DO 85% TANIEJ
Zgłaszanie błędu

Błędy zdarzają sie każdemu, nawet nam. Jeżeli uważasz, że w niniejszej publikacji coś się nie zgadza, to poinformuj nas o tym korzystając z formularza poniżej. Autor tekstu otrzyma Twoje zgłoszenie, dzięki czemu będzie mógł go poprawić, jeśli zajdzie taka potrzeba.