Darkest Dungeon 2 z datą premiery na PS4 i PS5! Mroczny roguelike już niedługo trafi na sprzęt Sony

Darkest Dungeon 2

Darkest Dungeon 2 to kontynuacja jednego z najlepiej ocenianych roguelikeów ostatnich lat. Tytuł jest już dostępny ponad rok na PC, lecz gracze konsolowi wciąż nie mieli okazji się z nim zapoznać. Ten stan rzeczy ma zmienić się już niebawem, bowiem na kanale YouTube producenta pojawił się zwiastun z datą premiery gry na konsolach PS4 i PS5.

Darkest Dungeon 2 — data premiery na PS4 i PS5

Darkest Dungeon 2 — zwiastun

Informacje o debiucie Darkest Dungeon 2 na konsolach już od dłuższego czasu pojawiały się w internecie. Nie tak dawno fani serii mieli okazję dowiedzieć się za sprawą przecieku, na jakie platformy twórcy przewidują wydać tytuł, a także jaką gra otrzyma kategorię wiekową.

■■■■■ ■■■■■■■■■■■■■■■■■

Teraz twórcy z Red Hook Studios postanowili opuścić zasłonę milczenia. Na ich oficjalnym kanale w serwisie YouTube pojawił się zwiastun ich produkcji na konsolę PS5 i PS4. Oprócz zaprezentowanej rozgrywki odpowiednio dostosowanej do gry na padzie w opisie filmu deweloperzy podali informację, że Darkest Dungeon 2 zadebiutuje na sprzęcie Sony 15 lipca 2024 roku.

PlayStation zadbało, by tak ważna informacja nie umknęła uwadze graczy i w swoich mediach społecznościowych podało dalej informację o dacie premiery.

Mamy dzisiaj dla Was kilka dużych aktualizacji związanych z indie…

Darkest Dungeon II wkracza ze swoim odważnym stylem graficznym i przebiegle trudnymi walkami turowymi. Z góry skazana na porażkę przygoda typu roguelike zadebiutuje 15 lipca na PS5 i PS4.

Oficjalne konto PlayStation w serwisie X/Twitter

Niestety, na razie nie wiadomo czy Darkest Dungeon 2 zadebiutuje w tym samym czasie na reszcie konsol. Premiera tytułu planowana jest również na Xbox Series X|S oraz Nintendo Switch. Być może Red Hook Studios oraz Sony zawarło jakąś umowę, która przyspieszy debiut produkcji na sprzęcie Japończyków. By się tego dowiedzieć, trzeba będzie poczekać na oficjalne wieści od którejś z firm.

Źródło: YouTube

O autorze
Igor Twardowski
Redaktor działów Newsy & Promocje

Niespełniony filmoznawca i scenarzysta, który pierwsze kroki w grach stawiał w Tomb Raider II i pierwszym Diablo. Miłośnik Gothica i Heroesów. Zobacz więcej...

Niektóre odnośniki w powyższej publikacji to linki afiliacyjne. Jeżeli klikniesz taki link i dokonasz zakupu, otrzymamy niewielką prowizję, a Ty nie poniesiesz żadnych dodatkowych kosztów. | Etyka redakcyjna

Zastanawiasz się nad zakupem subskrypcji Xbox Game Pass Ultimate lub PS Plus? A może chcesz robić tańsze zakupy w PlayStation Store?

Dyskusja na temat wpisu

Prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi. Mimo że pozwalamy na komentowanie osobom bez konta na platformie Disqus, to i tak zalecamy jego założenie, bo wpisy gości często trafiają do spamu.

Ładowanie kolejnych wpisów...
Kupuj taniej w PS Store
Zgłaszanie błędu

Błędy zdarzają sie każdemu, nawet nam. Jeżeli uważasz, że w niniejszej publikacji coś się nie zgadza, to poinformuj nas o tym korzystając z formularza poniżej. Autor tekstu otrzyma Twoje zgłoszenie, dzięki czemu będzie mógł go poprawić, jeśli zajdzie taka potrzeba.