Sony rozdaje gry za darmo przy zakupie PS5! Ale nie dla wszystkich – firma nagle zmieniła warunki promocji

PS5

Jakiś czas temu informowaliśmy, że Sony wystartowało ze specjalną ofertą w ramach której, przy zakupie PS5 gracze z USA mogli odebrać darmowy egzemplarz jednego z największych hitów na tę konsolę. Oczywiste jest, że akcja ta miała jeszcze bardziej nakręcić zainteresowanie sprzętem japońskiego przedsiębiorstwa i w pewnym stopniu efekt ten został uzyskany. Okazuje się jednak, że w trakcie trwania promocji zasady jej działania zostały zmienione i — jak można się było domyślać — nie są one w żadnym stopniu korzystne dla potencjalnych kupujących.

Sony nagle zmienia warunki przyznawania darmowych gier przy zakupie PS5

PlayStation Studios
PlayStation Studios

W ramach opisywanej promocji, osoby, które w określonym okienku czasowym zdecydują się na zakup nowego egzemplarza PS5, mogą liczyć na dodatkowy prezent w postaci darmowej gry. Najwidoczniej Sony zdecydowało dodatkowo zawęzić grono potencjalnych kupców, którzy objęci byliby promocją.

Zgodnie z dodaną przez przedsiębiorstwo informacją, wychodzi na to, że na darmową grę liczyć mogą wyłącznie ci, którzy wcześniej otrzymają specjalne wiadomości zachęcające do zakupu. Spore kontrowersje wzbudza fakt, że zmiana ta została wprowadzona do regulaminu raczej bez większych zapowiedzi czy ogłoszeń.

Ciekawe informacje przekazuje serwis Kotaku, który sugeruje, że specjalne wiadomości otrzymają dotychczasowi posiadacze konsol PS4. Najwyraźniej Sony chce w ten sposób przekonać osoby korzystające z konsol poprzedniej generacji do przesiadki na nowy sprzęt.

Przeczytaj też: Telefon do 500 zł

Bez względu na pobudki producenta PlayStation jest to dość wątpliwe posunięcie, które nie przysporzy zbyt wielu pozytywnych komentarzy. Dodatkowo problematyczny jest fakt, iż samo Sony nie doprecyzowało swojego oficjalnego stanowiska. Bardzo dziwna sprawa.

Niektóre odnośniki w powyższej publikacji to linki afiliacyjne. Jeżeli klikniesz taki link i dokonasz zakupu, otrzymamy niewielką prowizję, a Ty nie poniesiesz żadnych dodatkowych kosztów. | Etyka redakcyjna

Zastanawiasz się nad zakupem subskrypcji Xbox Game Pass Ultimate lub PS Plus? A może chcesz robić tańsze zakupy w PlayStation Store?

Dyskusja na temat wpisu

Prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi. Mimo że pozwalamy na komentowanie osobom bez konta na platformie Disqus, to i tak zalecamy jego założenie, bo wpisy gości często trafiają do spamu.

Ładowanie kolejnych wpisów...
Promocja wciąż dostępna!
Zgłaszanie błędu

Błędy zdarzają sie każdemu, nawet nam. Jeżeli uważasz, że w niniejszej publikacji coś się nie zgadza, to poinformuj nas o tym korzystając z formularza poniżej. Autor tekstu otrzyma Twoje zgłoszenie, dzięki czemu będzie mógł go poprawić, jeśli zajdzie taka potrzeba.