Gra The Sims 4 jest darmowa, ale granie w taki sposób nie ma większego sensu

The Sims 4

Niedawno informowaliśmy, że gra The Sims 4 przeszła na model free-2-play na wszystkich platformach. Oznacza to, że bez żadnych opłat można przystąpić do kreowania życia swoich Simów. Niestety, społeczność graczy ma wiele problemów w związku z czwartą odsłoną serii — chodzi o ceny dodatków i brak zawartości.

Darmowe The Sims 4 nie zachwyca

The Sims 4 Daily Save
The Sims 4 Daily Save

Zdaniem wielu nowych i dotychczasowych graczy w The Sims 4, rozgrywka ma sens tylko wtedy, kiedy nie chcemy robić niczego. Co przez to rozumieć? Niestety, chodzi w tym wypadku o grę mocno okrojoną z zawartości. Faktem jest, że wiele aktywności dostępnych w podstawowej wersji trójki zostało przeniesionych do czwartej odsłony jako płatne dodatki. Tych jest naprawdę wiele, a ich łączny koszt może przyprawić o zawrót głowy.

Zobacz też: Jaki procesor do gier

Przeglądając ofertę platformy Steam można doliczyć się aż 58 DLC do gry The Sims 4 – od dużych rozszerzeń, po mniejsze, zawierające np. pakiety ubrań czy mebli. Łączny koszt całej dodatkowej zawartości (bez przecen czy wyprzedaży) wynosi około 4500 złotych. Jest to kwota zaporowa, dlatego osoby lubiące cieszyć się pełnym doświadczeniem z danej produkcji będą srogo zawiedzeni. Okazuje się, że przejście gry na model free-2-play miało jedynie przysporzyć deweloperom klientów na DLC.

■■■■■ ■■■■■■■■■■■■■■■■■
O autorze
Dawid Szafraniak
Autor

Z grami związany przez większość swojego życia, początkowo jedynie na konsoli, później bez platformowego podziału. Nieironicznie każdego roku oczekuje premiery nowej odsłony Call of Duty, jak i gier wyścigowych możliwie najmniej związanych z F1. W wolnych chwilach zamienia pada na aparat fotograficzny, którym uwiecznia sport, ludzi i nie tylko.

Liczba wpisów: 265 (w redakcji od 02.08.2022)

Niektóre odnośniki w powyższej publikacji to linki afiliacyjne. Jeżeli klikniesz taki link i dokonasz zakupu, otrzymamy niewielką prowizję, a Ty nie poniesiesz żadnych dodatkowych kosztów. | Etyka redakcyjna

Dyskusja na temat wpisu

Prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi. Mimo że pozwalamy na komentowanie osobom bez konta na platformie Disqus, to i tak zalecamy jego założenie, bo wpisy gości często trafiają do spamu.

Ładowanie kolejnych wpisów...
KLIKNIJ I SKORZYSTAJ Z OSTATNIEJ SZANSY NA ZAKUP XGPU DO 85% TANIEJ
Zgłaszanie błędu

Błędy zdarzają sie każdemu, nawet nam. Jeżeli uważasz, że w niniejszej publikacji coś się nie zgadza, to poinformuj nas o tym korzystając z formularza poniżej. Autor tekstu otrzyma Twoje zgłoszenie, dzięki czemu będzie mógł go poprawić, jeśli zajdzie taka potrzeba.