Dawnwalker to pierwsza gra studia Rebel Wolves! Twórcy Wiedźmina 3 oficjalnie zapowiadają produkcję

Dawnwalker

Jakiś czas temu informowaliśmy o pierwszej grze studia Rebel Wolves. Dzięki informacjom od znanego insidera Kurakasis dowiedzieliśmy się, że twórcy Wiedźmina 3 przygotowują RPG w klimatach dark fantasy. Deweloperzy po prawie miesiącu postanowili zareagować na plotki. W krótkim wpisie w mediach społecznościowych potwierdzili, że ich pierwszą produkcją ma być Dawnwalker.

Dawnwalker oficjalnie potwierdzony. Pierwsza gra studia Rebel Wolves

Rebel Wolves to studio stworzone w 2022 roku i złożone z weteranów z CD Projekt Red, którego szefem jest Konrad Tomaszkiewicz, reżyser gry Wiedźmin 3: Dziki Gon. Podczas jego ogłoszenia, deweloperzy zdradzili, że ich pierwszą produkcją ma być wysoko budżetowy RPG, osadzony w realiach mrocznego fantasy, który ma być częścią planowanej sagi.

■■■■■ ■■■■■■■■■■■■■■■■■

Teraz wiemy, że projektem tym jest właśnie Dawnwalker. Studio potwierdziło wcześniejsze spekulacje jednego z insiderów i w krótkim wpisie na portalu X/Twitter oficjalnie zapowiedziało produkcję.

Zwykle nie komentujemy plotek.

Ponieważ jednak usłyszeliśmy coś pocztą pantoflową…

Tak, pracujemy nad Dawnwalkerem!

Oficjalne konto studia Rebel Wolves

Duża część z przecieku została zatem oficjalnie potwierdzona. Studio nie zdradziło jednak zbyt wielu szczegółów dotyczących produkcji. Z wcześniejszych ustaleń wynika, że Dawnwalker ma powstawać na silniku Unreal Engine 5, a w momencie premiery ma być dostępny na PC i konsolach nowej generacji. Tytuł swoim rozmiarem ma ustępować Wiedźminowi 3, ale ma zaoferować większą liczbę zadań.

Te wieści nie zostały skomentowane przez studio, jednak sądząc po tym jak dokładny był przeciek można sądzić, że z czasem i te informacje się potwierdzą.

Teraz gdy Dawnwalker został oficjalnie potwierdzony przez Rebel Wolves, pozostaje czekać na kolejne materiały z gry. Niestety, z przecieków wynika, że produkcja jest dopiero w fazie alfa, więc na konkrety będziemy musieli jeszcze poczekać. Miejmy jednak nadzieję, że studio w niedalekiej przyszłości zaprezentuje fanom więcej materiałów związanych z produkcją.

Źródło: X/Twitter

Niektóre odnośniki w powyższej publikacji to linki afiliacyjne. Jeżeli klikniesz taki link i dokonasz zakupu, otrzymamy niewielką prowizję, a Ty nie poniesiesz żadnych dodatkowych kosztów. | Etyka redakcyjna

Zastanawiasz się nad zakupem subskrypcji Xbox Game Pass Ultimate lub PS Plus? A może chcesz robić tańsze zakupy w PlayStation Store?

Dyskusja na temat wpisu

Prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi. Mimo że pozwalamy na komentowanie osobom bez konta na platformie Disqus, to i tak zalecamy jego założenie, bo wpisy gości często trafiają do spamu.

Ładowanie kolejnych wpisów...
GIFTCARDY ZNÓW W PROMOCJI!
Zgłaszanie błędu

Błędy zdarzają sie każdemu, nawet nam. Jeżeli uważasz, że w niniejszej publikacji coś się nie zgadza, to poinformuj nas o tym korzystając z formularza poniżej. Autor tekstu otrzyma Twoje zgłoszenie, dzięki czemu będzie mógł go poprawić, jeśli zajdzie taka potrzeba.