Dead Island 2 pojawiło się na Steamie i od razu zbiera mocne cięgi. Wszystko poszło o Epic Games Store

Dead Island 2

Dead Island 2 okazało się jedną z ciekawszych i chętniej kupowanych gier, które debiutowały w 2023 roku. Produkcja wydawana przez Deep Silver pojawiła się na PC wyłącznie na platformie Epic Games Store, co dla wielu graczy było sporą niedogodnością, zwłaszcza dla tych przywiązanych do Steama. Okazuje się, że nawet jeśli tytuł ten pojawił się w sklepie Valve, to nie obyło się bez sporych kontrowersji…

Dead Island 2 na Steamie pod ostrzałem wściekłych graczy

Dead Island 2 SoLA
Dead Island 2

Dead Island 2 po przeszło roku od premiery, która na PC obwarowana była ekskluzywnością wyłącznie dla Epic Game Store, pojawiła się wreszcie na Steamie. Debiut ten jest jednak daleki od oczekiwań kogokolwiek, a widać to dobitnie po „mieszanych” recenzjach, jakie do tej pory zbiera ta pozycja.

■■■■■ ■■■■■■■■■■■■■■■■■

Gracze bardzo mocno krytykują w tym przypadku fakt, że gra nadal wymaga połączenia gry z kontem Epic Games. To zaś niezwykle rozdrażniło odbiorców, którzy nie chcąc korzystać z usług innej platformy, nadal zmuszani są z korzystania z niej.

Dead Island 2
Dead Island 2

W tym miejscu trzeba jednak zaznaczyć jedną, ale niezwykle ważną rzecz — część graczy zaznacza, że połączenie z usługą EOS (Epic Online Service) wymagane jest tylko dla rozgrywki multi platformowej. Jeśli więc ktoś planuje grać tylko w trybie jednoosobowym, to etap wiązania kont może pominąć. Z drugiej strony pojawiają się głosy, które mówią, że przy uruchomieniu Dead Island 2, Epic Games instaluje się samoczynnie bez wiedzy i zgody graczy.

Wydanie tej gry na Steam to żart:
– przy pierwszym odpaleniu gra zainstaluje Ci epika (tak zainstaluje, nie spyta o jego zainstalowanie a po prostu to zrobi)
-jak już wywalisz to ♥♥♥♥♥ (Epica) z dysku, to nagle nie będziesz w stanie uruchomić gry (hit xD), bo nie masz Epica.
– jak zmienisz config DI2, na taki, żeby Epica nie potrzebowało, to gra otwiera Ci przeglądarkę (Tak, otwiera, samoistnie, nie po kliknięciu w link, nie poprzez html’a w grze) z logowaniem i synciem do Epica.

-Jednocześnie jakiś tam CM twierdzi, że gra nie wymaga posiadania Epica na Steam do grana i nie ma na graczu wymuszania do instalacji Epica XDDD

Jedna z recenzji na Steam

Jeśli więc to prawda, to mamy tutaj do czynienia z zupełnie niezrozumiałą decyzją Deep Silver, choć nie można wykluczyć, że w tym przypadku deweloperzy i wydawca nie mieli zbyt dużego pola do działania. Jeśli opcję łączenia z serwerami zostały zaimplementowane w bezpośrednio w pliki gry, tak pozbycie się tego jest trudne lub w ogóle niemożliwe.

Na razie wydawca nie odniósł się do całej sprawy, ale jeśli negatywnych recenzji będzie przybywać, tak firma będzie musiała jakoś zainterweniować. Pozostaje więc mieć nadzieję, że wszelkie niedogodności dość szybko znikną, bo tytuł zupełnie na to nie zasługuje.

Źródło: Steam

O autorze
Przemysław Paterek
Redaktor działów Newsy & Promocje | Recenzent

Swoją przygodę z grami zaczynał od Mario Tennis na Gameboya Color. Wielki fan RPG-ów i strategii. Średnio co kilka miesięcy musi przejść od nowa Gothica. Zobacz więcej...

Niektóre odnośniki w powyższej publikacji to linki afiliacyjne. Jeżeli klikniesz taki link i dokonasz zakupu, otrzymamy niewielką prowizję, a Ty nie poniesiesz żadnych dodatkowych kosztów. | Etyka redakcyjna

Zastanawiasz się nad zakupem subskrypcji Xbox Game Pass Ultimate lub PS Plus? A może chcesz robić tańsze zakupy w PlayStation Store?

Dyskusja na temat wpisu

Prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi. Mimo że pozwalamy na komentowanie osobom bez konta na platformie Disqus, to i tak zalecamy jego założenie, bo wpisy gości często trafiają do spamu.

Ładowanie kolejnych wpisów...
Kupuj taniej w PS Store
Zgłaszanie błędu

Błędy zdarzają sie każdemu, nawet nam. Jeżeli uważasz, że w niniejszej publikacji coś się nie zgadza, to poinformuj nas o tym korzystając z formularza poniżej. Autor tekstu otrzyma Twoje zgłoszenie, dzięki czemu będzie mógł go poprawić, jeśli zajdzie taka potrzeba.