Dead Island 2 powodem do dumy dla Embracer Group. Imponująca sprzedaż gier i fiasko „strategicznego partnerstwa”

Dead Island 2 embracer group

Nie da się ukryć, że premiera Dead Island 2 okazała się dla twórców naprawdę niezwykle udana. O sukcesie tej produkcji świadczyć może fakt, iż w pierwsze trzy dni swojej obecności na rynku gra ta rozeszła się w milionie sprzedanych egzemplarzy, co może naprawdę cieszyć. Najnowszy raport Embracer Group (które ma prawa do tej marki) wskazuje, że im dalej od premiery, tym wyniki tej produkcji są coraz lepsze.

Dead Island 2 najlepiej sprzedającą się grą w historii Deep Silver

Dead Island 2
Dead Island 2

Zgodnie z opublikowanym przez Embracer Group raportem od premiery Dead Island 2 sprzedało się już w dwóch milionach egzemplarzy na całym świecie. Jest to o tyle imponujący wynik, że mowa tutaj o największej premierze w całej historii Deep Silver. Rezultat ten uwzględnia jednakowo liczby sprzedanych kopii, ale także same dochody osiągnięte przez firmę przy okazji tego debiutu.

Patrząc na ogólne wyniki wszystkich podmiotów należących do Embracer Group, trzeba przyznać, że w czwartym kwartale roku fiskalnego 2023 konglomerat zanotował konkretne wzrosty. Wyniki w kategoriach związanych ze sprzedażą gier konsolowych i pecetowych wzrosły o 66%, a w skali rok do roku mowa o wzroście o aż 79%.

Embracer group
Embracer Group

Ciekawą wzmianką jest ta o „strategicznym partnerstwie”, o które przedsiębiorstwo starało się w 2022 roku. Nie jest jasne z jakim podmiotem konglomerat miał nawiązać współprace, jednak pewne jest, że miało być to zwieńczone całkiem lukratywną umową opiewającą na 2 mld dolarów.

Przeczytaj też: Ranking kamer samochodowych

Na koniec pozostaje kwestia planów, jakie ma szwedzkie przedsiębiorstwo na najbliższe dwanaście miesięcy. Zgodnie z przekazanymi informacjami Embracer Group zamierza wydawać swoje niezapowiedziane jeszcze projekty dopiero w roku fiskalnym 2025 (a więc po 1 kwietnia 2024 roku). Powodem takiej decyzji ma być przede wszystkim chęć zyskania czasu, by „upewnić się, że to produkty mają najwyższą jakość”

Niektóre odnośniki w niniejszej publikacji to linki afiliacyjne. Klikając w nie, nie ponosisz żadnych kosztów, a jednocześnie wspierasz rozwój portalu.

Dyskusja na temat wpisu

Prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi. Mimo że pozwalamy na komentowanie osobom bez konta na platformie Disqus, to i tak zalecamy jego założenie, bo wpisy gości często trafiają do spamu.

Okazja tylko do 12 czerwca lub wyczerpania zapasów!
Zgłaszanie błędu

Błędy zdarzają sie każdemu, nawet nam. Jeżeli uważasz, że w niniejszej publikacji coś się nie zgadza, to poinformuj nas o tym korzystając z formularza poniżej. Autor tekstu otrzyma Twoje zgłoszenie, dzięki czemu będzie mógł go poprawić, jeśli zajdzie taka potrzeba.