Dead Island 2 zapowiada się bardzo realistycznie i… całkiem brutalnie. Twórcy prezentują nowy system obrażeń

dead island 2

Dead Island 2 to jedna z tych produkcji, na którą czeka wielu graczy i niestety nie może się jej oficjalnie doczekać. W połowie listopada bowiem deweloperzy przesunęli lutową datę premiery aż na koniec kwietnia 2023 roku, a jako pocieszenie otrzymaliśmy wówczas całkiem obszerną prezentację gry. W najnowszym materiale twórcy zdradzili nieco informacji na temat dosyć brutalnego systemu nazwanego „Flesh”.

REKLAMA

Dead Island 2 – system Flesh ma dostarczyć graczom wiele brutalnych doświadczeń

Dead Island 2 – prezentacja systemu Flesh

W najnowszym wideo, które stanowi mieszankę prezentacji gameplayu oraz wywiadu z twórcami zaprezentowano system Flesh, który odpowiadać będzie m.in. za wysoce realistyczne i niezwykle krwawe efekty odcinania kończyn.

Oznacza to, że każda broń będzie zadawać inne obrażenia, które faktycznie wpływać będą na nieumarłych przeciwników. Wpływ na to będą miały takie aspekty jak siła, kąt, pod którym zadamy cios, miejsce jego zadania oraz dystans dzielący nas od wroga.

Wartym podkreślenia jest także fakt, iż działanie tego systemu nie będzie ograniczać się jedynie do odcinania wrogom poszczególnych kończyn. Dzięki niemu możliwe stanie się zadawanie im bardziej realistycznych obrażeń poprzez pomniejsze cięcia.

Przeczytaj też: Monitor do 500 zł — najlepsze modele

Trzeba przyznać, że mimo całej brutalności jest to naprawdę bardzo interesujący system, który faktycznie jest niezwykle realistyczny. Na koniec warto przypomnieć, że Dead Island 2 trafi do sprzedaży już 28 kwietnia 2023 roku. Gra pojawi się na PC (za pośrednictwem Epic Games Store), PS4, PS5, Xbox One oraz Xbox Series X|S.

REKLAMA
Chcesz być na bieżąco? Obserwuj XGP.pl w Google News!

Niektóre odnośniki w niniejszej publikacji to linki afiliacyjne. Klikając w nie, nie ponosisz żadnych kosztów, a jednocześnie wspierasz rozwój portalu.

Dyskusja na temat wpisu

Prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi. Mimo że pozwalamy na komentowanie osobom bez konta na platformie Disqus, to i tak zalecamy jego założenie, bo wpisy gości często trafiają do spamu.

REKLAMA
Zobacz jak oszczędzać w PS Store!