Dead Island 2 zapowiada się bardzo realistycznie i… całkiem brutalnie. Twórcy prezentują nowy system obrażeń

dead island 2

Dead Island 2 to jedna z tych produkcji, na którą czeka wielu graczy i niestety nie może się jej oficjalnie doczekać. W połowie listopada bowiem deweloperzy przesunęli lutową datę premiery aż na koniec kwietnia 2023 roku, a jako pocieszenie otrzymaliśmy wówczas całkiem obszerną prezentację gry. W najnowszym materiale twórcy zdradzili nieco informacji na temat dosyć brutalnego systemu nazwanego „Flesh”.

Dead Island 2 – system Flesh ma dostarczyć graczom wiele brutalnych doświadczeń

Dead Island 2 – prezentacja systemu Flesh

W najnowszym wideo, które stanowi mieszankę prezentacji gameplayu oraz wywiadu z twórcami zaprezentowano system Flesh, który odpowiadać będzie m.in. za wysoce realistyczne i niezwykle krwawe efekty odcinania kończyn.

■■■■■ ■■■■■■■■■■■■■■■■■

Oznacza to, że każda broń będzie zadawać inne obrażenia, które faktycznie wpływać będą na nieumarłych przeciwników. Wpływ na to będą miały takie aspekty jak siła, kąt, pod którym zadamy cios, miejsce jego zadania oraz dystans dzielący nas od wroga.

Wartym podkreślenia jest także fakt, iż działanie tego systemu nie będzie ograniczać się jedynie do odcinania wrogom poszczególnych kończyn. Dzięki niemu możliwe stanie się zadawanie im bardziej realistycznych obrażeń poprzez pomniejsze cięcia.

Przeczytaj też: Monitor do 500 zł — najlepsze modele

Trzeba przyznać, że mimo całej brutalności jest to naprawdę bardzo interesujący system, który faktycznie jest niezwykle realistyczny. Na koniec warto przypomnieć, że Dead Island 2 trafi do sprzedaży już 28 kwietnia 2023 roku. Gra pojawi się na PC (za pośrednictwem Epic Games Store), PS4, PS5, Xbox One oraz Xbox Series X|S.

O autorze
Przemysław Paterek
Redaktor działów Newsy & Promocje | Recenzent

Swoją przygodę z grami zaczynał od Mario Tennis na Gameboya Color. Wielki fan RPG-ów i strategii. Średnio co kilka miesięcy musi przejść od nowa Gothica. Zobacz więcej...

Niektóre odnośniki w powyższej publikacji to linki afiliacyjne. Jeżeli klikniesz taki link i dokonasz zakupu, otrzymamy niewielką prowizję, a Ty nie poniesiesz żadnych dodatkowych kosztów. | Etyka redakcyjna

Zastanawiasz się nad zakupem subskrypcji Xbox Game Pass Ultimate lub PS Plus? A może chcesz robić tańsze zakupy w PlayStation Store?

Dyskusja na temat wpisu

Prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi. Mimo że pozwalamy na komentowanie osobom bez konta na platformie Disqus, to i tak zalecamy jego założenie, bo wpisy gości często trafiają do spamu.

Ładowanie kolejnych wpisów...
Kupuj taniej w PS Store
Zgłaszanie błędu

Błędy zdarzają sie każdemu, nawet nam. Jeżeli uważasz, że w niniejszej publikacji coś się nie zgadza, to poinformuj nas o tym korzystając z formularza poniżej. Autor tekstu otrzyma Twoje zgłoszenie, dzięki czemu będzie mógł go poprawić, jeśli zajdzie taka potrzeba.