Dead Island 2 zalicza opóźnienie „na ostatniej prostej”. Na osłodę twórcy zapowiadają obszerną prezentację

Wieści na temat Dead Island 2 było w ostatnim czasie bardzo mało. Jeszcze pod koniec sierpnia deweloperzy udostępnili całkiem obszerny, a przede wszystkim brutalny gameplay, potem zaś przekazali, że gra ominie platformę Steam. Niestety, ale teraz podzielili się z oczekującymi fanami niezbyt dobrymi informacjami; premiera tej pozycji została przesunięta na nieco odleglejszy termin.

Deweloperzy Dead Island 2 „dostrzegają ironię obecną w przesunięciu” daty premiery

Dead Island 2
Dead Island 2

Twórcy ze studia Dambuster poinformowali ostatnio, że wraz z wydawcą podjęli decyzję o przeniesieniu daty premiery Dead Island 2 o 12 tygodni, a więc na 28 kwietnia 2023 roku. Deweloperzy zaznaczają, iż są rozczarowani tym posunięciem tak samo, jak gracze, oraz „dostrzegają ironię obecną w przesunięciu”. Jednocześnie gwarantują oni, że ten dodatkowy czas poświęcą na dopieszczenie swojej pozycji tak, aby wypuścić na rynek produkcję, z której będą dumni.

■■■■■ ■■■■■■■■■■■■■■■■■

Na swego rodzaju otarcie łez dowiedzieliśmy się, że 6 grudnia zaplanowano Dead Island 2 Showcase, gdzie zaprezentowany zostanie nowy zwiastun oraz gameplay. Można też domyślać się, że tytuł ten nie pojawi się w żadnej formie na tegorocznym The Game Awards, które odbędzie się dwa dni później.

Przeczytaj też: Ranking telewizorów

Nie są to dobre informacje dla wszystkich oczekujących na debiut Dead Island 2. Pozostaje mieć nadzieję, że twórcy jak najlepiej spożytkują ten czas i faktycznie dopracują swój projekt. Na koniec warto wspomnieć, że tytuł ten zadebiutuje na PC (za pośrednictwem Epic Games Store), PlayStation 4, PlayStation 5, Xbox One oraz Xbox Series X|S.

Niektóre odnośniki w powyższej publikacji to linki afiliacyjne. Jeżeli klikniesz taki link i dokonasz zakupu, otrzymamy niewielką prowizję, a Ty nie poniesiesz żadnych dodatkowych kosztów. | Etyka redakcyjna

Zastanawiasz się nad zakupem subskrypcji Xbox Game Pass Ultimate lub PS Plus? A może chcesz robić tańsze zakupy w PlayStation Store?

Dyskusja na temat wpisu

Prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi. Mimo że pozwalamy na komentowanie osobom bez konta na platformie Disqus, to i tak zalecamy jego założenie, bo wpisy gości często trafiają do spamu.

Ładowanie kolejnych wpisów...
GIFTCARDY ZNÓW W PROMOCJI!
Zgłaszanie błędu

Błędy zdarzają sie każdemu, nawet nam. Jeżeli uważasz, że w niniejszej publikacji coś się nie zgadza, to poinformuj nas o tym korzystając z formularza poniżej. Autor tekstu otrzyma Twoje zgłoszenie, dzięki czemu będzie mógł go poprawić, jeśli zajdzie taka potrzeba.