Legendarna marka znów tytułem ekskluzywnym dla Xboxa? Dead Rising ma powrócić jako reboot

Dead Rising 4

Dead Rising to legendarna już seria gier skupiająca się przede wszystkim na krwawej walce z zombie. Ostatnia, czwarta odsłona tego cyklu ukazała się w 2016 roku, ale niestety nie udało jej się zdobyć serc fanów w sposób porównywalny do poprzedniczek. Od tamtego czasu rozwój marki pozostawał zawieszony, ale wkrótce może się to zmienić – być może Capcom planuje bowiem jej wskrzeszenie za sprawą rebootu.

Capcom pracuje nad rebootem Dead Rising?

If you're a Dead Rising fan there might be something on the horizon for you too…

— Jez 💀 (@JezCorden) May 7, 2023

If you're a Dead Rising fan there might be something on the horizon for you too…

— Jez 💀 (@JezCorden) May 7, 2023

W dyskusji o potencjalnym remaku Metal Gear Solid 3 jeden z użytkowników wspomniał o Dead Rising. Odpowiedział mu dziennikarz Windows Central Jez Corden, według którego Capcom może planować kolejną grę w tej serii.

W dalszej części rozmowy Corden wspomniał jeszcze, że chodzi konkretnie o reboot. Mielibyśmy więc do czynienia z całkowicie świeżym startem uznanej marki.

Zobacz też: Gry z Mario na Nintendo Switch

Zastanawiające jest również to, czy kolejny Dead Rising miałby być tytułem przynajmniej czasowo ekskluzywnym dla Xboxa. Tak było w przypadku czwartej części serii, która najpierw w 2016 roku zadebiutowała na PC i Xboxie One, a na PS4 pojawiła się dopiero rok później.

Niektóre odnośniki w niniejszej publikacji to linki afiliacyjne. Klikając w nie, nie ponosisz żadnych kosztów, a jednocześnie wspierasz rozwój portalu.

Dyskusja na temat wpisu

Prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi. Mimo że pozwalamy na komentowanie osobom bez konta na platformie Disqus, to i tak zalecamy jego założenie, bo wpisy gości często trafiają do spamu.

Okazja tylko do 12 czerwca lub wyczerpania zapasów!
Zgłaszanie błędu

Błędy zdarzają sie każdemu, nawet nam. Jeżeli uważasz, że w niniejszej publikacji coś się nie zgadza, to poinformuj nas o tym korzystając z formularza poniżej. Autor tekstu otrzyma Twoje zgłoszenie, dzięki czemu będzie mógł go poprawić, jeśli zajdzie taka potrzeba.