Metal Gear Solid 3 Remake nie dla Xboxów? Sony podobno zapłaciło za wyłączność dla PlayStation

PlayStation

Rok 2023 ma obfitować w wiele premier dla użytkowników PlayStation 5. Fani „niebieskich” oczekują na pierwsze doniesienia o pokazie Sony, który ma odbyć się prawdopodobnie pod koniec maja lub na początku czerwca. Tymczasem znany dziennikarz — Jez Corden — poinformował, że podczas PlayStation Showcase możemy spodziewać się zapowiedzi m.in. Metal Gear Solid 3 Remake, który ma być czasowym exclusivem Sony.

Metal Gear Solid 3 Remake, nowa Castlevania oraz Silent Hill 2 tylko na PS 5? Plotki sugerują, że Sony zawarło umowę z Konami

Heard similar about Metal Gear exclusivity for PlayStation btw. https://t.co/xH1C7iJ0O3

— Jez 💀 (@JezCorden) May 7, 2023

Heard similar about Metal Gear exclusivity for PlayStation btw. https://t.co/xH1C7iJ0O3

— Jez 💀 (@JezCorden) May 7, 2023

Nie da się ukryć, że ostatnie informacje napawają optymizmem użytkowników PlayStation. Już niedługo gracze mogą doczekać się ogłoszenia PlayStation Showcase, podczas którego niemal na pewno otrzymamy zapowiedzi Spider-Mana 2 oraz prawdopodobnie Mortal Kombat 12. Oczywiście nie są to jedyne dobre wiadomości, gdyż zgodnie z przeciekami możemy się spodziewać także wiadomości o nowych urządzeniach od Sony. Jakby tego było mało, Jez Corden zasugerował, że możliwa jest także zapowiedź Metal Gear Solid 3 Remake podczas najbliższego pokazu od Japończyków.

Dziennikarz poinformował w odpowiedzi na jednego z tweetów, że Sony prawdopodobnie zawarło umowę z Konami, która ma gwarantować, że wspomniane Metal Gear Solid 3 Remake, czy odświeżony Silent Hill 2 (już potwierdzone) trafią na PlayStation 5 jako tytuły ekskluzywne. Oprócz tego Jez Corden wspomniał, że jest szansa, iż umowa obejmie także nową Castlevanię.

Jak zaznaczył dziennikarz – „czasowa wyłączność dla Sony często oznacza, że produkcje te nigdy nie będą dostępne na Xboxa”. Wszystko wskazuje na to, że nadchodzące gry Konami ominą konsole od Microsoftu, jednak jak informuje Corden, nie wiadomo czy komputery osobiste także zostaną pominięte.

Zobacz też: Najlepsze słuchawki gamingowe

Na koniec warto podkreślić, że informacje te nie są w 100% potwierdzone. Pozostaje czekać na oficjalną zapowiedź PlayStation Showcase, podczas którego być może otrzymamy więcej szczegółów.

Niektóre odnośniki w niniejszej publikacji to linki afiliacyjne. Klikając w nie, nie ponosisz żadnych kosztów, a jednocześnie wspierasz rozwój portalu.

Dyskusja na temat wpisu

Prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi. Mimo że pozwalamy na komentowanie osobom bez konta na platformie Disqus, to i tak zalecamy jego założenie, bo wpisy gości często trafiają do spamu.

Okazja tylko do 12 czerwca lub wyczerpania zapasów!
Zgłaszanie błędu

Błędy zdarzają sie każdemu, nawet nam. Jeżeli uważasz, że w niniejszej publikacji coś się nie zgadza, to poinformuj nas o tym korzystając z formularza poniżej. Autor tekstu otrzyma Twoje zgłoszenie, dzięki czemu będzie mógł go poprawić, jeśli zajdzie taka potrzeba.