Dead Space 4 zamiast Dead Space 2 Remake? Jeden z twórców uważa, że seria powinna iść właśnie w tę stronę

Dead Space-Remake

Wraz z końcem stycznia do sprzedaży trafił Dead Space Remake i sądząc po ostatnich doniesieniach na temat popularności gry na Steamie, okazała się ona sporym sukcesem. W związku z tym nie trzeba było zbyt długo czekać na spekulacje dotyczące dalszych ruchów deweloperów ze Motive Studios. Jeden z pracowników, a dokładniej kompozytor — Trevor Gureckis — wyraził ostatnio swój pogląd na ten temat.

Według kompozytora ścieżki dźwiękowej do Dead Space Remake odświeżanie drugiej i trzeciej części jest niepotrzebne

Dead Space 3

Gureckis stwierdził, że najlepszym rozwiązaniem dla serii byłoby pójście za ciosem i przygotowanie Dead Space 4, zamiast tworzenia remasterów drugiej i trzeciej odsłony cyklu.

■■■■■ ■■■■■■■■■■■■■■■■■

Mężczyzna argumentuje to przede wszystkim tym, że odświeżone wydanie „jedynki” było dobrym rozwiązaniem i wystarczy, aby gracze przypomnieli sobie o tym cyklu. W jego opinii tworzenie kolejnych remasterów jest absolutnie niepotrzebne.

Przeczytaj też: Monitor do 500 zł — najlepsze modele

Sam deweloper podkreślił jednocześnie, że on sam nie jest pewny dalszych planów EA oraz Motive Studio, dlatego wszystkie te słowa są jego osobistą opinią. Mimo tego trzeba przyznać, że propozycja Gureckisa jest całkiem ciekawa, zwłaszcza że zakończenie Dead Space 3 daje dość spore możliwości stworzenia sensownej kontynuacji. Wiele w tej materii zależeć będzie nie tyle od deweloperów, a od samego wydawcy.

O autorze
Przemysław Paterek
Redaktor działów Newsy & Promocje | Recenzent

Swoją przygodę z grami zaczynał od Mario Tennis na Gameboya Color. Wielki fan RPG-ów i strategii. Średnio co kilka miesięcy musi przejść od nowa Gothica. Zobacz więcej...

Niektóre odnośniki w powyższej publikacji to linki afiliacyjne. Jeżeli klikniesz taki link i dokonasz zakupu, otrzymamy niewielką prowizję, a Ty nie poniesiesz żadnych dodatkowych kosztów. | Etyka redakcyjna

Dyskusja na temat wpisu

Prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi. Mimo że pozwalamy na komentowanie osobom bez konta na platformie Disqus, to i tak zalecamy jego założenie, bo wpisy gości często trafiają do spamu.

Ładowanie kolejnych wpisów...
REKORDOWA PROMOCJA! SKORZYSTAJ, PÓKI TRWA
Zgłaszanie błędu

Błędy zdarzają sie każdemu, nawet nam. Jeżeli uważasz, że w niniejszej publikacji coś się nie zgadza, to poinformuj nas o tym korzystając z formularza poniżej. Autor tekstu otrzyma Twoje zgłoszenie, dzięki czemu będzie mógł go poprawić, jeśli zajdzie taka potrzeba.