Dead Space Remake jest ponoć tak przerażające, że sami deweloperzy boją się grać w ten tytuł

Dead Space Remake

Do premiery Dead Space Remake pozostał już niespełna tydzień, a twórcy od pewnego czasu coraz chętniej dzielą się coraz to nowymi materiałami związanymi z tą produkcją. W ostatnim czasie mogliśmy się dowiedzieć o tym, że deweloperzy postanowili zaimplementować do gry tryb „Nowa Gra Plus”. Tym razem zaś autorzy podzielili się kilkoma interesującymi szczegółami na temat uczucia immersji w ich nadchodzącym dziele.

Według deweloperów Dead Space Remake jest niezwykle immersyjnym i przemyślanym tytułem; wszystko za sprawą nowych technologii

Dead Space Remake — gameplay trailer

W jednym z ostatnich wywiadów dyrektor techniczny Dead Space Remake — David Robillard — zdradził, że podczas ogrywania tej produkcji nocną porą czuje… ogromny niepokój. Mężczyzna nie może grać ze słuchawkami, ponieważ jest to dla niego zbyt straszne przeżycie.

■■■■■ ■■■■■■■■■■■■■■■■■

Kiedy gram w to nocą, to nie mogę tego robić na słuchawkach. To po prostu zbyt kure@%$ przerażające.

David Robillard — dyrektor techniczny Dead Space Remake

Robillard przyznał także, iż możliwości związane z aktualnymi technologiami sprawiły, że odśweżona wersja popularnego horroru będzie produkcją o wiele bardziej realistyczną niż oryginał i nie odnosi się to wyłącznie do oprawy wizualnej.

Ulepszeniu uległy aspekty związane z dźwiękiem czy mechanikami mającymi straszyć graczy. Wszystko to ma sprawić, że doświadczenia płynące z gry będą jeszcze pełniejsze.

dead space remake
Dead Space Remake

Wypowiedzi udzielił także jeden ze starszych producentów Dead Space Remake — Phillipe Ducharme — który odpowiedzialny był za odpowiednie uczucie immersji. Całość gry została przez niego tak zaprojektowana, aby użytkownicy podczas rozgrywki nigdy nie poczuli się bezpiecznie.

Co ciekawe, mężczyzna na potrzeby tego zadania przeszedł pierwowzór kilkukrotnie i na podstawie doświadczeń płynących z rozgrywki wyciągnął wszystko to, co gwarantowało najbardziej przejmujące wrażenia.

Przeczytaj też: Mikrofon do streamowania

Słowa deweloperów mogą robić wrażenie, skoro nawet oni czują strach podczas ogrywania tytułu stworzonego przez nich samych. Na tej podstawie można zakładać już teraz, że będziemy mieli do czynienia z naprawdę straszną grą (oczywiście w pozytywnym tego słowa znaczeniu).

Mimo wszystko ostateczny werdykt należeć będzie do graczy i recenzentów. Ich opinie poznamy po premierze Dead Space Remake, która odbędzie się 27 stycznia 2023 roku na PC, PS5 oraz Xbox Series X|S.

O autorze
Przemysław Paterek
Redaktor działów Newsy & Promocje | Recenzent

Swoją przygodę z grami zaczynał od Mario Tennis na Gameboya Color. Wielki fan RPG-ów i strategii. Średnio co kilka miesięcy musi przejść od nowa Gothica. Zobacz więcej...

Niektóre odnośniki w powyższej publikacji to linki afiliacyjne. Jeżeli klikniesz taki link i dokonasz zakupu, otrzymamy niewielką prowizję, a Ty nie poniesiesz żadnych dodatkowych kosztów. | Etyka redakcyjna

Dyskusja na temat wpisu

Prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi. Mimo że pozwalamy na komentowanie osobom bez konta na platformie Disqus, to i tak zalecamy jego założenie, bo wpisy gości często trafiają do spamu.

Ładowanie kolejnych wpisów...
KLIKNIJ I SKORZYSTAJ Z OSTATNIEJ SZANSY NA ZAKUP XGPU DO 85% TANIEJ
Zgłaszanie błędu

Błędy zdarzają sie każdemu, nawet nam. Jeżeli uważasz, że w niniejszej publikacji coś się nie zgadza, to poinformuj nas o tym korzystając z formularza poniżej. Autor tekstu otrzyma Twoje zgłoszenie, dzięki czemu będzie mógł go poprawić, jeśli zajdzie taka potrzeba.